bugün

bursa' da terminal yolu üzerinde özdilek' in tam karşısındaki lokanta. genelde herkes porsiyon işi değil kilo işi sipariş veriyor. kararsız kalanlara köfte, tavuk şiş, sucuk ızgara ve beyti' den oluşan karışık lezzetler tavsiye edilebilir. tatlı olarak kaymaklı ekmek kadayıfı mükemmeldir. siparişleriniz çabuk geliyor. 10 liraya takribi iki porsiyonluk ızgara, salata, içecek, tatlı ve sınırsız trabzon ekmeğiyle başbaşa kalıyorsunuz ki bursa sınırları içerisinde hiçbir yerde bu fiyata böyle bir yemek yiyebilmeniz mümkün değildir.
ucuz lezzetli ve kaliteli dolayısıyla kapısında kuyruk oluyor. masa boşalsın diye bekliyorsunuz ama değiyor.
çok ucuza şölen yaptıran mekan.

mudanya yolu girişinde açtığı şubesi sabah akşam full çekerek başladı ama yavaştan düşüşe geçti. zira etlerin kalitesinden midir yoksa köfte harcından mı bilemiyorum, midede inanılmaz rahatsızlık yaratıyor. kullandıkları et kötü ya da beklemiş olabilir, kokusu bir garip...

ucuz olsun diye o sıkıntıyı çekmeye değmez...
(bkz: kofteci abbas)
sahibinin ocakta köfte çevirdiği bir mekandır. başarısının sırrı belki de budur. ama eleştiri getirirsem eğer, insanların ayakta sıra beklediği aşevi modundan acilen çıkarılmalıdır.
sahibinin (mutevaziliğinden olsa gerek) hala şahin model aracıyla işine gelip gittiği yer.
mudanya yolunda da bir şubesi bulunmaktadır. sabah akşam doludur. bu kadar düşük fiyata bu kadar doyabileceğiniz başka bir yer yoktur. evlere paket servis yapar, paket serviste trabzon ekmeği bile getirir.
ucuz,kaliteli karın doyuran mekan.köftesinden ziyade tavuğuda güzeldir.bursada bulunur.
köftesinden ziyade kaymaklı ekmek kadayıfına doyum olmaz. yedikten sonra eve koşarak bile gidilebilir. *
Ucuz* ve kaliteli köfte yemek isteyenlerin adresi özellikle "buttim" yanındaki şubesi çok iyi iş yapmaktadır.
bu aralar çokça meşhur olan mekan. kiloyla köfte yenir burda.
köfteleri oldukça lezzetsiz ama ucuz olan mekan. yedikten sonra mide ağrısı çekmek olasıdır...

diğer yandan kaymaklı ekmek kadayıfı adı altında kadayıfın üstüne koyulmuş koca bir margarin-krem şanti öbeği satan kuruluştur. o kaymağı gerçek sanan insanlar da varmış meğerse...
hizmet kalitesi sıfır olan kuruluş. köfteleri de sadece karın doyurmak içindir, lezzet arayanlar varsa uğramaması tavsiye edilir.

alternatifi için ; (bkz: çiçek ızgara)
arkadaşımın geçen hafta yalnız 1 gün çalışabildiği mekan.

kötülemek gibi olmasın ama bende severdim, yerdim hatta . yalnız çalışanlar çok pislermiş. yere dökülen pilakileri toplamalar mı istersiniz, düşen köfeyi tekrar tabağa atmalar mı, varın siz düşünün. ıyy

editto:

"semtin delikanlısından geliyor: "tadı orada"
geçen kış topuğuna sıkılan şahıs. birden çok fazla kazanmaya başlamıştı çöktüler.
köftelerinde soya oldugu iddaa edilen yer.
yoğurtları süper olan mekan.
önünden ne zaman geçsem tıklık tıklım olan yer,ucuzun ucuzu bu olsa gerek.
osmangazide, sipariş verdikten sonra en fazla 2 dk beklediğiniz, lezzetli köfteleri ile tıkabasa müşteri çeken, 3 kişi öküz gibi yeseniz de maksimum 35-40 lira vereceğiniz yer.
(bkz: ben bunu bugün gördüm)
iznik ilçemizde de bir şubesi olan, köftesi oldukça güzel ve tatlıları şiddetle tavsiye edilen köfteci. (bkz: canım çekti valla)
gayet lezzetli köfteleri olan,sürümden kazanan doyulası mekan..
arkadaş ile yapılan ciddi hesaplar sonucunda sadece mudanya yolu üzerindeki şubesinden aylık 200-300 bin tl kazandığını düşündüğümüz; sucuk lezzeti muazzam olan, yemek yerken insana kendi evindeymiş gibi hissettiren, ucuz, lezzetli ve de kaymaklı ekmek kadayıfının muhakkak yenilmesi gereken mekan..
1.10.10 tarihi itibariyle;

250 gr köfte, piyaz, kaymaklı ekmek kadayıfı 13 tl tutmuştur. tıka basa da doyurmuştur, 250 gr köftenin o kadar çok olacağını tahmin etmezdim.

yediğim en güzel köfte değildi belki, ama fiyat/performans oranı kesinlikle en yüksek olandı.
sahibini tanırım ve nereden nereye geldiği konusunda bilgim var.
adama söylenecek tek cümle; "helal olsun"dur.

edit : sahibi iznik şubesinde,devamlı masaların arasında gezinen kısa boylu adam.*
insanlığın tıka basa doydum deyimini ilk buldukları yer.
güncel Önemli Başlıklar