1. 1.
  düşündükçe güldüren güldürdükçe düşündüren durum. hak din mak din isa musa sen bizi kutsa takılsınlar bakalım şimdilik diyordur kahkaha atarak.
  1 ... caranthir
 2. 2.
  Eski ismiyle kavs-hane (yay) burcu yöneticisi --jupitar-- dini felsefeyi inançları temsil eder bir yönüyle. toplumun akıl gönül inanç ekseninde faaliyet gösterir pozitif olarak. Bir de negatif yönü var bu enerjilerin tabi. Çünkü semada 12 gezegen harici 360 tan fazla sabit yıldız var. Burcun 30° derecelik dekantında hayır ve şer noktasında birbirine tezat çok farklı enerjiler (nurlar) saklı. Bundan mütevellit bu burçtan yüksek din adamları da çıkar, dogmalara saplanıp kalmış felsefeciler ve deistlerde, en azılı dinsiz ateistler de. Yelpazesi geniştir. O jupitarın ağzından konuşanlar bu gerçekleri bilmediğinden olsa olsa onlara neticesiyle (kıçıyla) gülüyordur kıs kıs. Son gülen iyi güler.
  ... gazeloglu
 3. 3.
  alooo ,hariçten gazel atan oğlu ,sallama bu semada ( bu sema ataköylü eskort sema değil) dünyada ki kum tanelerinden fazla yıldız var hatta bırak yıldızı ,bazı gök bilimcilere göre gök ada var kum tanelerinden fazla ..

  aslına bakarsan tanrı jüpiter'in bilgisi tevrat'ın tanrısından bin kat daha fazladır kıs kıs gülme sakın karşında ki kahkaha atıyor.

  ibrahimi din yalan ve desise ,hile üzerinedir .
  en büyük yalanı da erkek evladı kurban etme üzerinedir hadi indirmese idi koçu kaç tane inananı ilk oğlunu kurban edecekti tanrıya , üç bilemedin beş sonra din mülga...

  jüpiter adına o-amen.
  1 -1 ... baris hemen simdi