bugün

formula 1'in deli gömleğine benzeyen kurallarını parçalayıp üstünden attığı için başarılı olamayan, aslında pek çok şampiyondan daha yetenekli ve tutkulu bir sürücü olan kişi.
Nascarda OLDUĞUNU duymak hüzünlendirdi.
Sahinli bebeler gibi yarisan kavga cikartan eski f1 simdi nascar pilotudur. Galiba indy carda da yaristi.
Bir zamanlar Sıralama turlarında fırtına gibi esen ama bunu yarışlara yansıtamayan formula 1 sürücüsüydü.
Yıllarca David coulthard ile birlikte ferrari pilotları schumacher ve barrichello ile çekişmiş eski bmw williams pilotudur.
nascar'da en son alevler içerisinde gördüğüm eski formula 1 pilotu. kimi raikkonen'le birlikte buza karşı ateş olmuştu mclaren mercedes'te.

bir de 2001 yapımı driven filminde kendisi çok kısa bir anlığına görülebilir.
coultard ile birlikte adından dolayı bir sempatim olan ve f1'den ayrılışıyla çok üzüldüğüm şimdi ise akıbetini bilmediğim pilottur.
formula 1 pilotuydu eskiden ah montoya az mı yarışını izlemedik senin.
Nascar'a geçerek enayilik yapmış olan pilottur.
az önce nascar daytona 500 yarışında pisti temizleyen araca çarpıp yakıt deposunu patlatarak havaya uçmasına sebep olmuştur. allahtan kendisi ve aracı kullanan kamyoncu dayı olayı yara almadan atlatmıştır.
f1 deyken en sevilen yarışçılardan olup çok yarışta finish göremeyen şuan ki nascar yarışçısıdır.
bir de aracının yan kısmında kanla "montoya" yazardı ki, tadından yenmezdi..

görsel
2000 li yılların başında partneri kimi raikkonen ile beraber vites kutusu patlatma rekorları kırmış sürücüdür. lider götürdüğü yarışlarda bile hız yapma delilikleri yüzünden motor yakmışlığı vardır.
formula 1 e döneceği iddialarını yalanlayan pilot. formula 1 in sıkıcı olduğunu ve nascar da devam etmek istediğini belirtmiş. eski bir formula 1 izleyicisi olarak kendisine hak vermiyor değilim, zira onun kadar agresif, arabasinin tüm limitlerini zorlayan bir pilota ben formula 1 de pek rastlamadım. * ona formula 1 in sıkıcı gelmesi gayet doğal, hele ki şu an ki halinde nascarı bırakıp dönmesi beklenemezdi.

http://ntvspor.net/haber/motor-sporlari/30970/montoya-formula-1-cok-sikici
damon hill kadar karizmatik değildir.
aracın bir yerlerine eroin zulalama ihtimali olan kolombiyalı pilot.
yeni sezon fenerin transferiymiş antuya bakarsan.
formula bir 2002 oyununda süper güçtür tavsiye.
kırıklarını aldırdım kalbimin,
çıkardım astım juan pablo montoya.*
Juan Pablo Montoya Roldán (d. 20 Eylül 1975 Bogotá, Kolombiya) NASCAR yarış pilotu. Eski Formula 1 pilotu.F1 kariyeri boyunca Williams F1 ve McLaren F1 Team takımlarında yarışmıştır. En parlak sezonlarını Williams'ta geçirdi. 2001'te Juan Pablo cesurca bir hamleyle Schumi'yi geride bırakmıştı. Yarışı büyük bir farkla önde götürüken tur bindirdiği Jos Verstappen Juan Pablo'ya arkadan çarpıp onu yarış dışı bırakmıştı. Juan Pablo olayın sıcaklığıyla arabasından inmişti ve Jos Verstappen 'e onu öldüreceğim diye haykırıyordu. 2004'te Interlagos'taki Williams adına aldığı birincilik hem Williams'taki son birinciliğiydi hem de kariyerinin en iyi yarışlarındandı. 2005'te McLaren'de takım arkadaşı olacak Kimi Raikkonen'le aynı anda pite girmişler, pit-stoplarını yaptıklarında yine birbirlerini yiyecek kadar yakınlıkta çıkmışlar Juan Pablo piste birkaç santim önde çıkmıştı. 2005'te ilk iki yarışa çıkıp elini kıarn Montoya, 2005'te 3 kez birinci oldu ve takımının, takımlar şampiyonasında 2. olmasına katkıda bulundu. 2006'da McLaren'le anlaşmazlık yaşadı ve sezonun sonunda NASCAR'a geçti. Ulty 500 ve Indy Car'daki günlerinde Amerikan yaşam tarzına alıştı. Montoya evli ve bir çocuk babası. NASCAR'a devam etmektedir.Şimdiye kadar NASCAR'da sadece 1 zaferi vardır.Formula 1'e keyif katan renkli simalardan biriydi ve yarışlara heyecan katardı.Formula 1 tarihine izini inanılmaz geçiş hamleleriyle kazıdı.indianapolis 2006 yarışından sonra o yarışta yaptığı kaza yüzünden hem takımı onu kovdu,hem de o isteyerek ayrıldı ve NASCAR'a geçti.Şu anda NASCAR'da yarışıyor.Sezonun ilk yarışı Daytona 500'e 8.sırada başlayacak.

(http://tr.wikipedia.org/wiki/Juan_Pablo_Montoya)
Michael Schumacher ile birlikte formula 1'e dönmesi dört gözle beklenen kişiliktir. En azından ben bekliyorum, schumi döndü, montoya da dönerse güzel olacak.
hayatımda ki ilk f1 yarışını seyrederken ilk tanıdığım sürücüdür.bende ayrı bir yeri vardır.ondan çok çok şey beklenmiş ama gereken patlamayı yapamamıştır.
2000 yılında indy 500 serisinde şampiyon olup 2001 sezonunda bmw-williams ile f1'adım atan ve yarıştığı sürece şampiyonluk yarışına hiç ortak olamayan pilot. f1'de ilk birinciliğini italya'da kazanmış son birinciliğini ise brezilya'da kazanmıştır. f1'de toplam 7 birinciliği vardır.
f1'de kattığı renkten dolayı tebrik edilesi eski f1 pilotu. Nascar, stiline daha uygun gelmiştir. Montoya sayesinde mclaren takımının araçlarını hep kötü sanırdım. arabalar çok iyi olmasada asıl iş montoya'daymış. F1'de aracı ancak bu kadar agresif kullanılabilirdi. Sık sık aracından yükselen dumanıyla akıllarda kalan pilot, schumacher'i görünce delifişek gibi ileri doğru atılır bir virajda kesin geçerdi. istikrarsızlığı ismini şampiyon pilotlar arasına yazdıramamasının nedeni belki.
geçtiği pilotlara el sallayıp geçemediklerinin üzerine direksiyon kıran ve kesinlikle bir türk tarafından kolombiya da bir cami avlusuna bırakıldığına inandığım (#272819) numaralı entrydeki yazarımızı tebrik ediyorum bu tanısından dolayı) agresif eski f1 pilotu. kazanamasa bile meydan okumasını ve yarışlara kattığı rengi aramıyor değiliz. son olarak çokta yakışıklı maşallah demek istiyorum burdan kendisine.* * *nerede o eski günler montoya;
http://www.youtube.com/wa...KHDuQ&feature=related

edit: bir de o kadar yermişler ki zavallımı sanırsın beşiktaş-taksim hattında dolmuş şoförü.
güncel Önemli Başlıklar