bugün

fenerbahçemiz'in bomba transferi olmaya adaydır.

bir sürü kaynak bugün açıklanacağını doğruluyor umarım kötü bir şakadır. adının ilk 3 harfi mal olan birisini aldınız sineye çektik, adının son 4 harfi siko olan birini almanızı kaldıramayız. zekice bir manevrayla futbolunun baharındaki bu genç yeteneğe 3 yıllık sözleşme önerileceğini ve yıllık 2,5 milyon euro alacağını da iddia eden çok sayıda kaynak var. diyorum ya josico kim lan?

umarım kötü bir şakadır.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=181249

http://milliyet.com.tr/Sp...mp;b=Josico%20isi%20bitti

http://www.fenerbahce.com/haberler/30079.php

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=54411

http://www.transferbulten...m/index.php/archives/5897
abramczik ve götz örneklerinden sonra, ismi hakkında yorum yapılmaması daha doğru olacak oyuncu. bir de demirören var ki bir beşiktaş taraftarına böyle seslenirseniz kavga sebebidir, bütün kazan birahanesi toplanıp ağzınızı kırmaya gelir.
kimdir bilmem ama joaquin ismini çoook severim.
tanım: Güzel isimli adam.
villareal'den ala ala bunu alıyoruz lan galiba dediğimiz futbolcu. bir de ocak doğumlu yani evelemeden gevelemeden konuşmak gerekirse 6 ocakta, 4,5 ay sonra bu adam 34 yaşında olacak.

bu taraftar 45 günde 30.000 kombineyi josico, selçuk, kazım, maldonado için mi alıyor?

tuncay vardı, ümit özat vardı, luciano vardı, anelka vardı, appiah vardı, mehmet aurelio vardı. kalite vardı,inanç vardı, inat vardı.

30.000 kombinenin karşılığı 4,5 ay sonra 34 yaşına gelecek Josico ve top ayağına geldiğinde topa top olduğuna lanet ettiren maldonado mu?

ya da ölümü gösterip sıtmaya da razı edebilirler, kolpadan josico deyip colsa'yı alabilirler. brezilya'dan kolpinho'yu transfer etsinler daha iyi iş yapar.

tanım: eğer alınırsa bu sene transferde kelimenin tam anlamıyla sıçtığımızın resmidir.
wikipedia ya gore:

"Aziz baba wants me so much but I asked him about my age.He said no problem you and louis can be good friends. So I am coming"

he responded to speculations about him to go to Fenerbahce SK, "i dont want to see back, i want to see front".

diyaloglari yasayan futbolcu.

http://en.wikipedia.org/w...%C3%ADn_Moreno_Verd%C3%BA

(bkz: kurcalamayin olm siteyi)

edit : bu olay sonradan duzeltilmis ama geyik icin wiki sayfasinin eski versiyonlarina bakilabilir.
eğer gelirse, de jong'u beklerken beklentilerimizi suya düşürecek bir oyuncu olacaktır.

yaygın kanı, yeni simao olacağı yönündedir. artık bunu da simao gibi 1 sezon oynatıp ankaragücüne veririz.

ama ismi karizmaymış hani. * josico mosiko.

tipi de tam olarak şöyledir.

http://www.marca.com/fich...genes/josico190907_ES.jpg
33 yaşındadır, yedektir, vasattır, ancak yönetim sağolsun, "fenerbahçe'ye transferim çok yakın" demiştir. bir de "eh, idare eder" tarzı açıklamalar yapmıştır.

http://www.ntvspor.net/Pages/27210.ASP
fenerbahçe'nin transfer ettiği, ve artık kadrosuna dahil ettiği oyuncu *.
ntv alt yazı ile 2 yıllık imza attığını duyurmuşştur hayırlı olsun ama beklenen bu değildi .
(bkz: bu kim lan) fenerbahce nin yeni transferiymiş, katkısı ne olur acaba bekleyim göreceğiz.
fenerbahçelilerin kandırıldığının resmi olan futbolcu. trasferi; ömrü hayatında adı iyi futbolcu olarak anılmamış, ispanya'da 500bin avroluk sözleşme imzalayamayacak olan ve jubile hazırlıklarına başlamış bir kişinin fenerbahçe'yi şampiyonlar ligi şampşyonluğuna taşıyacağını iddid eden bir yönetimin eseridir.

bu mu lan? aurelio, appiah, anelka ve kezmanlı kadrodan kala kala ne kaldı elimizde. yazıklar olsun.

ayrıca şampiyonlar ligine kalma sevincimizin içine eden futbolcu.

rezil ettiniz bizi, rezil.
joaquin'dir heralde diye düşündüğüm futbolcu, nihat sayesinde villareal'i bolca izledik ama sırtında jociso yazan birini hatırlayamıyorum, peki bu benim ayıbım mı? yoksa hatırlanamamasının popülerliği ile ilgili bir bağlantısı mı var? ha adamım?
fenerbahçe yönetiminin 1,5 ayda 30.000 kombine alan fenerbahçe taraftarı ile testis geçmesidir.

(bkz: taşak geçmek)
yarın resmi sözleşmeyi imzalamak için istanbul'a gelcek olan futbolcudur..

fenerbahçe yönetiminin yarın yapılcak bir basın toplantısıyla hep bir ağızdan şakaa! diye bağırmasını bekliyorum. adamı hiç izlemeden de konuşabiliriz, çünkü adam 33 yaşına kadar bişey yapmamış! ne yani bu yaştan sonra mı bi patlama yapıcak..

son 10 yıldır klubün içinde belki de en çok güvenilen kısım olan başkan ve yönetim bu hareketleriyle çok büyük hata yapmışlardır, tüm fenerbahçelilere geçmiş olsun. bu sene avrupa'da yüksek hedef falan duymak istemiyoruz..
bu gece yapılan karşılaşmada maldonado'yu seyrettikten sonra ne gerek var dediğim transferdir. madem bu adamdan daha iyi bir adam alamayacaksın neden alıyorsun. beni al bana ver o parayı zico'nun tercumanı misali gollerde sarılırım dede'ye futbolcuları motive ederim , ispanyolcam nihat'dan bile güzel. beni alsa fb yönetimi bu kadar mantıksız olmazdı.
18 milyon euro bonservis bedeli ve senelik 3.5 milyon euro kontrata imza atacaktır. **
6 ocak 1975 doğumludur. yani 33 değil eli kulağında 34 yaşındadır. eğer söylendiği gibi 2+1 sözleşme imzalandıysa 37 yaşına kadar fenerbahçe kulübü kendisine sağlam para ödeyecektir.

böyle hayır işleyenini bulamazsınız.

bir zamanlar bir simao alınmıştı. onun gibi oldu işte.
fenerbahçemin yeni transferi. hayırLı uğurlu olsun dediğmiz.

edid: ne eksiliyon lan. gözüne mi battı?
transfer haberini duyunca joaquin diye, bir an sanchez rodriguez joaquin zannedip oha fenerbahçe diye düşünmüştüm ki o değilmiş. neler yapabilecek, önümüzdeki sezon gösterecek.
son bir kaç sezondur çok güzel bir transfer politikası izleyen fenerbahçenin 2. çürük meyvesi gibi duruyor. appiah, aurelio gibi avrupa çapında 2 ortasaha oyuncusunu kaybettikten sonra yerine gelen bu adam gerçekten komik. başta xabi alonso dediler, benitezin gözbebeği olduğu için zor dedik. sonra senna dediler yaşı 32 olabilir dedik. ama bu gelen adam 1.5 ayda 30.000 küsür kombine, bilmemkaç bin forma alan fener taraftarına yapılan bir ayıptır. geçen sene çeyrek final oynamışsın, bu sene orta sahandaki adamlara bak: selçuk, maldonado, josico. kezmanın bu adam için yollanması apayrı bir tartışma konusu zaten.
açık konuşayım. bir galatasaraylı olarak son yaptığımız trasferlerden sonra fenerbahçe'den thiery henry gibi filan bir bom ba bekliyordum. lan bunlar şimdi gaza gelir diye korkuyordum. şimdi ise durum biraz daha farklı. çok afedersiniz de bu adını yazamadığımız adam kim lan ?
ocak ayında buraya güzel bir analiz yazısı gelecektir jose joaquin moreno verdu hakkında.

(bkz: gel babayigit bi soluklan)
aziz yıldırım yönetimine artık güvenmiyorum. biz türkiye'nin en büyüğü olma yolunda ilerliyoruz, aradaki farkı açıyoruz derken, kimdir bu adam?

aurelio'yu, serdar kulbilge'yi elinde tutamayarak, üstelik fenerbahçe'yi volkan babacan'ın yedekliğine emanet ederek zaten küçülmüştü gözümde yönetim. ve ben bunca kurumsal yaklaşımdan, fenerbahçe tv'de yapılan şöyle dünya kulübüyüz böyle dünya kulübüyüz böyle kurumsalız açıklamalarının ardından ne yalan söyliyim bekliyordum xabi alonso'yu.
senna'ya bile acaba daha genç birini mi alsak diye burun kıvırabiliyordum yalnız kaldığımda. 32 yaşında olduğu için senna'yı beğenmeyebiliyordum ve bu senin yaptığın artist açıklamaların sonucuydu, beni sen şımartmıştın.

ama sen ne yaptın yönetim? josico'yu aldın getirdin bana. selçuk, deniz ve maldonado'nun oynadığı bölgeye en fazla onlar kadar bir oyuncu getirdin. kör müsün? uğur boral'ın halini görmüyor musun? inter'den sol açık solari, bir kaç yıl öncesinin real madrid'in arjantinli yıldızı solari ülkesine dönüyor. üstelin bonservisi elinde. ama kimi getiriyorsun sen. jokito mokito.

fenerbahçe kartımı yenilemeyeceğimi ve uzun bir zaman feneriumdan alışveriş yapmayacağımı net bir şekilde ifade edeyim de tam olsun bu serzeniş. büyük hedeflere inanmış ve bu uğurda para/vakit harcayan ben, sempatizanın, sana güvenmiyor artık fenerbahçe yönetimi. beni sen şımartmıştın ve yine sen kızdırdın.
mehmet aurelio gibi türkiye'nin en iyi ön liberosunu (bi de türktü adam kontejyan doldurmuyordu) elimizden kaçırdık , hem de bedelsiz.sonra sakatlanmadan önce taraftarın sevgilisi olna gana'nın yetiştirdiği en büyük yılzıdzlardan biri olan stephen appiah'ı kaçırdık (nedenini kimse bilmiyor , bu iki futbolcu'nun gitmesi kesinlikle yönetimin hatası).olsun dedik , parayı bastırıp alırız güzel bir yıldız dedik.senna'nın , xabi alonso'nun , tiago'nun adı geçti , heyecanlandık.ve biz gitti senna'nın yedeğini (villareal'in maldonadosu'nu) aldık.maldonado'nun ispanyol versiyonunu ve biraz yaşlısını aldık.ona vereceğimiz para'nın yarısıyla aragones bize gelecek vaadeden genç bir ispanyol oyuncu alamaz mıydı?son yıllarda maldonado'dan sonra yaptığımız en rezil transfer bu oldu bence.
(bkz: allah akıl fikir versin)
not:inşallah bu entry götüme girer.
fenerbahçe tarafından transfer edilmesi durumunda spor basınımız tarafından "yüzyılın transferi" başlığıyla duyurulacağını tahmin ettiğim ve harbiden adını daha önce duymadığım topçu.