1. 320.
  izlediğim açık ara en iyi film. umarım esaret bedeli denilen parmaklıklar arkasında çakması filmi geçer açık ve net.
  -5 ... public agent efsanesi
 2. 321.
  hiç komik değildi, içinde karete, dövüş aksiyon yok...

  kısaca balon bir film.
  1 -1 ... leyte
 3. 322.
  (bkz: joker)

  film phoenix'in sırtında yükseliyor. phoenix'in joker'ının ledger'ın joker'ından iki büyük farkı var. ledger'ın joker'ı çok iyi bir filmin çok iyi bir çarkıydı. phoenix makinenin kendisi. filmde ekran süresi inanılmaz yüksek, tek kişilik bir şov. ikincisi, ledger'ı salt joker olarak izliyoruz. phoenix ise arthur'u ve joker'ı izletiyor.

  heath bir efsane, bir hayalete dönüştü. üstelik oyunculuğu ve yarattığı joker da üst düzeydi. bu nedenle phoenix'in onu yakalaması çok ama çok güç.

  oscar almalı phoenix. ne kadar ödül varsa toplamalı, hakkı teslim edilmeli.

  daha geniş düşüncelerim ve olursa devam filmi için isteklerim: https://www.korsanedebiya...gerin-jokerini-kovalamak/
  1 ... bugulucamlar
 4. 323.
  Aman aman bir film değil. Ama phoenix filmi neredeyse tek başına oynamış ve adeta rolü yaşamış bu yüzden takdiri hak ediyor. Zaten çok büyük ihtimalle en iyi oyuncu oscarını da alıcaktır.

  Ama asla bir heath ledger ın joker performansını yakalayamaz bu film.
  -4 ... flat head
 5. 324.
  Bu filmi bugün izledik. Film için satırlar düzebilecek seviyede görmüyorum kendimi. Teknik unsurlar için evet belki ama karakterin psikolojik durumu için bunu yaşamamış insanlar olarak konuşmayın çünkü anlamıyorsunuz, anlamıyorum.

  heath ledger efsanedir ve ben hâlâ diğerlerine pek alışamıyorum, bu Phoenix'in başarısız olduğu anlamına gelmez.
  Joker gibi bir karakteri nasıl korkutucu buluyorsunuz merak ediyorum, belki de bize aslında çok fazla benzediği içindir.
  Film uzun bir film evet film boyunca kahkaha atıyor Joker.
  salon ağzına kadar doluydu ve herkes kahkahalar atıyordu. Biz iki kişiydik filmde bir dakikalık bile gülünebilecek bir sahne yokTu, biz bulamadik. Film bittiğinde ise tüm enerjimiz cekilmisti. O kadar belli oluyor ki kimsenin bir b*k düşünmediği.
  Neyse son olarak şunu söylemek istiyorum.
  günlük hayatınızda suratına bile bakmaya değer görmediğiniz herhangi biri hayatınızı hatta dünyâ denen çöplüğü değiştirebilir.

  insanları "ne fark eder?, Anlatsam da Zaten anlamazsın" eşiğine getirmeye hakkınız yok.
  15 -2 ... gecenist
 6. 325.
  içinde karete olmayan balon film. recep ivedik 6'ya gideydim keşke hiç olmazsa gülerdim.
  -6 ... leyte
 7. 326.
  Filmi çok beğendim beni rahatsız eden kafamda oturtamadığım tek şey, karakterin yaş durumu. Oyuncuyu aşırı zayıflatmışlar 50 yaşında gibi duruyor ama sanırım orda 30 larında olması gerek. O zaman annesi 50 filan olmalı ama anne 70 duruyor. Anne 70se ve cok genç doğurduğundan yada diğer sebepten joker 50 olmalı. O zaman joker 50 ise diğer bütün filmlerinde genç jokerler izledik.
  Evet yeterince saçmaladıysam entrye burda son veriyorum. Iyi filmdi, aşırı dramatik bulmadım asla bunaltmadı, olaylar çok güzel aktı.

  Edit: son sahneleri maskeler bana v for vandetta hatırlattı.
  4 -1 ... mrltln
 8. 327.
  (bkz: Joaquin Phoenix) kankamızı (bkz: gladyatör) filmindeki kötü karakteri yüzünden daimi olarak sevmezdim. bu filme gerçekten "çuk" diye oturmuş.

  ben şahsen filmin renk ve ışıklarına çok tutuldum. joker baba düşmeye başladığı zaman, seyircilerde düşüyo. bakış açılarımız değişiyor olaylara. ayrıca göndermeler olağanüstü düzeyde. ama anlamız için araştırmanız gerekir, youtubede bu olay için video hazırlayan kardeşler var. varsa merakınız bir inceleyin derim.

  ayrıca o otobüs sahnesindeki anne gibi olmayın. sonu hiç iyi olmuyor. swh
  3 ... make it bounce
 9. 329.
  cuma akşamı bakırköy carousel'de arkadaşla izledim.
  muazzam bir eser bakın sıradan bir gişe filmi değil, eser bu. avengers, justice league falan gibi şeylere film denmez yanında.
  psikolojik gerilim barındıran, felsefesi olan ve realizmin doruklarında yaşayan bir senaryosu vardı.
  joaquin phoenix, oscarlık oynamış, hatta yaşamış joker rolünü. atmosfer sizi etkiliyor, duygulandırdı, hisleri şaha kaldırdı, nihayetinde batman'in adalet temasını tutan biri olarak joker'e hak verdim.

  hülasa, dark knight'ın joker'i heath ledger'ı aşmış, joaquin phoenix. net oğlu net.
  4 -1 ... muhendis tarihci
 10. 330.
  Filmde gülünecek sahne yok muydu? Uludağ sözlük her boku aşırı abartma timi iş başında. Dram filmlerinde hiç komedi unsuru olmaz diye bir kural yok. Ya da herkes güldü biz gülmedik diye cool olmuyorsunuz.

  --spoiler--
  Cücenin kapıyı açamadığı sahne gayet komikti.
  --spoiler--
  4 ... saint andre