1. 1.
    Son zamanlarda yaşanan büyük dissleşmelerdir. Türkçe Rap'i adam akıllı icra edenlerden biri olan Joker'in "Parola" adlı parçasında Bury Soprano'ya atıfta bulunmasıyla başlar. Burry'nin yaptığı instagram Post'unda adı bile şaka olan adamın bana diss atması tarzında cevaplar verir ve Joker 1 Nisan'da Black Jack adlı parçayla Mary Jane'in beat'ini kullanarak oldukça büyük bir diss çıkarır. Ardımdan rapçi olan "Tepki"'nin yaptığı abuk sabuk diss şarkısı Farkeder insanları tepkiden soğutmuştur. Sonra Jokeri'n çıkardığı Farketmez ile iş daha büyül bir hal almıştır. Şimdi ise Motive'nin yaptığı diss olan Trash gerçekten daha iyi oldu. Dün gece Jokerin son hamlesi Günah Keçisi ile bakalım bu diss savaşı ne kadar boyut alacak.

Bana göre bu dissleşmerin bir manası yok. Joker Rap'in uyuşturucuyla bağdaştırılmasından rahatsız ki bu çok doğru. Beni en çok güldüren Tepki'nin yaptığı diss. Adam her kelimenin açıklamasını yapmış amk. Xir'in yaptığı Ne sandın saçmalığından sonra en berbat diss yazan rapçi ünvanını an itibariyle Tepki vermiş durumda. Sonradan Motive'nin yaptığı parçadan sonra mikrofonun tepkiden alınması çok daha iyi oldu.
    ... o1no1