bugün

south park'ın etten kemikten hali britanyalı komediyen. her daim çok şıktır, aksanı çok tatlıdır, ama konu içerikleri de bir o kadar fenadır. seyircilerle olan etkileşimi süperdir ve kendisine laf sokmaya çalışanlara çok hızlı ve bir o kadar da akıllıca karşılık verir. adamın belli bir üslubu ve içeriği var. ota boka alınıp gücenmeyenlerdenseniz alın buradan yakın:

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=ZzkTewpzjss)
şu ana kadar izlediğim en ağır espirileri yapan insandır, bir louis ck ve Ricky Gervais hayranı olarak onların ofansif olduklarını düşünürdüm ama jimmy'i izledikten sonra adamın tek attığını anladım. Bu arada her konuda espri yapılabilir ama herkes yapmamalıdır bence, bu şekilde kaliteli yapabilen üstatlar bu iş için varlardır.
Martı gülüşlü, savage britanyalı komedyen. Offensive humour'un temsilcilerindendir. Şakaları arasındaki bağlantılar genel anlamda stand-up yapanların yaptığı gibi olmadığı için bazen kafa karışıklığına sebep olsa da izlemesi en çok keyif veren komedyenlerden biridir. Ayrıca farklı ırk, din, cinsiyet sahibi olan bazı komedyenler genelde yaşadığı farklılıklardan (ırkçılık, ayrımcılık vb.) bahsederken Jimmy Carr da aksine yaşadığımız ortak durumlardan bahseden tayfadandır.

Sevmediğim tarafı çok anancılık yapar. Özellikle heckle yapıldığında karşılık olarak cümleye "your mother" diye başlama oranı %90'dır. Liseli sanki anasını satayım, yine de kral adamdır.

"Kadınları çok bilmem ama şunu bilirim: affedilmek izin almaktan daha kolaydır."
-Jimmy Carr: Funny Business
ilk başta jim Carry olarak algıdığım isim ümstadım.
Üstadın başlığı bile yokmuş ben açayım bari. Patavatsız sidik yarıştırmalarıyla bilinen, Hacklerları (bizim tabirimizle herhangi bir canlı gösteriyi sabote etme girişiminde bulunan insanları. örn: yuhalayanlar) yerin dibine sokup doğduklarına pişman eden ingiliz komedyendir. Tarzı biraz bizim milletimizin alışık olmadığı bir seviyededir. Şakası yapılmayacak şey yoktur diyenlerdendir. Esprileri ingilizce kulak aşinalığı olup dinleyerek anlayanlar için güzel ancak altyazı aracılığıyla çevrilip izlendiğinde "Anan da öyle diyordu." tarzı yerle yeksan mizah seviyesindedirler.

"Kürtaja paramı vermem. Merdivenden düşmek bedava!" ~Jimmy Carr

Bakın kimse gülmedi. Yoksa güldü mü? Neyse.