bugün

ben hiç olmadığım için beni germeyen söylem. gerçi hiçbir kutsalınız beni germiyor.
kızların gözlerine bakmayın diyen aşırı islami bilgi bildiğini sanan salakların söylediği sözdür.
bedevi çadırında, bedevi gelenekleri ile yaşamak isteyenler yallah arabistan a.
hangi ayette yazıyor bilelim.
Haram olup olmadığını bilmiyorum ama uygun değil bunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Evet
Hanefi fıkhına göre sakallarını kazıya kişinin katli vaciptir.
sünneti farz olarak dayatarak yeni bi din oluşturmaya çalışan karanlık zihinlerin fetvası.

Tayyip luther king geldi, bu sivri zekalı söylemlerin sahipleri vatikan'a kaçacak.
ya huu 21.yüzyıldayız hala bu cübbelinin lafına inananlar mı?
--spoiler--
harbi söylemiş mi
--spoiler--

adamın gayet ciddi bir fotoğrafı ve yanında büyük font ile yazılmış bir yazı var.
Yaşamak haram artık bize satranç oynamayalim tıraş olmayalım nefes almayalım.
Kahkaha attıran beyan.

Tırnaklarımızla mı tıraş olalım? Wolwerin miyiz mk. Evet.
herhalde yakında bi traş makinesi felan çıkarıcak insanların beynini şimdiden yıkamaya başladı.
Ustura en iyisidir.
(bkz: yuh)
Makineyle de olma. sen bıçakla tıraş ol amk. Ayrıca traş değil tıraş diye yazılır.
bu şeyinden kural uyduran tüccar dinciler yüzünden islam yanlış tanıtıldı,herşey haram diye öğretildi. Nerde yazıyor cüppelicim,hangi ayette yazıyor haram diye ahmetcim?
kendine has dini kurallar koyan münasebetsiz kişi söylemi.
eğer cübbeli dünyada peygamber olarak görevlendirilseydi vay haline inananların o zaman.
Cüppeli Peygamber gösteren tıraş bıçağı icat ettiyse demek.
Olmadı sakalınızı da misvakla fırçalarsınız.
Malum allah günah yazmasın.
Neyse.
Bir iddia.

Edit: peygamber gösteren terlik ticareti yapan bir tüccarı bile ciddi ciddi savunanlar var ya insan gerçekten hayret ediyor.
pirana dişini söküp ya da keskin midye kabuklarıyla mı traş olalım hocam naptın.
öylesine verilmiş bir fetvadır.
Kadına benzememek içindir. Çünkü bir müslüman cinsiyet ayrımını sakaldan yapar. Maazallah sonra Osman, Mahmut'u alır evlenir falan... Günah hep bunlar...
literatüre sokmak istediği kendi poposundan uydurduğu eylem.
Bugün Cübbeli Ahmet Hoca'nın Vahdet Gazetesi'nde yazdığı yazıdır. Bunu kadına benzememek için söylüyor. Ayrıca sahabe döneminden de örnek vererek, Rasulullah'ın ustura ile sakal kesmeyi yasakladığını söylüyor. O zamanlar jilet ne arar, zaten jilet olmadığı için Rasulullah ve ashab sakallı idi diyenlere: Kılıç yapılıyorsa ustura niye yapılamasın?

Tartışılabilecek bir konu.

http://m.gazetevahdet.com...tirasi-haramdir-610yy.htm
cımbızla sakalları almakta zor olsa gerektir. allahım sana sığınıyorum.
böyle uyduruk hocaları görünce sinir olanlar vardır.

onlar için de içeriği olan allahın gerçek emirlerini yazmak boyun borcudur.

1. Allah tan başka ilâhların olmayacak.

2. Kendin için oyma put yapmayacaksın.

3. Allah ın ismini boş yere anmayacaksın.

4. Cumartesi günü hiçbir iş yapmayacaksın.

5. Babana ve anana hürmet edeceksin.

6. Adam öldürmeyeceksin.

7. Zina etmeyeceksin.

8. Çalmayacaksın.

9. Yalan şahitliği yapmayacaksın.

10. Komşunun hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin.

bunları alenen yapanlara bir şey deme, osuruktan teyyare yap ve ben hocayım de. bsg amk. cübbe var da göt yok göt.