bugün

bilim ve kültürle ilgili konularda kitaplar yazan jeremy rifkin , ted howard'la beraber yazdığı entropi: dünyaya yeni bir bakış adlı bir eseri mutlaka okunması gereken kitaplardandır.
amerikan entellektüelleri arasında güçlü bir yeri olan yazar.sadece ekonomi ve çevre kirliliği hakkında ki eserleriyle kalmayıp politik çalışmaları ile de kendinden söz
ettiriyor.new york times ın sosyolojinin peygamberi olarak adlandırdıği bilim adamı.
the empathic civizilation adlı son eseri çok ses getiren yazar.
kemal kılçtaroğlunun akıl alacağı abd li yeni danışmanı zevatmış. türkiyede eleman bitti abd den danışman tutmuşlar. vah vah cuhapenin geldiği hale bak. gerçekten çok yazık..
çin, almanya, lüksemburg, fransa ve güney kore hükümetlerinin ekonomik büyüme hakkında akıl aldığı ve yeni yüzyılda chp'nin danışman kadrosunda bulunan kişidir.

elbet bizim akçomarların danışmana ihtiyacı yok onların rte'si var. phuhaahaha
(bkz: ekonomik başarısızlığın sorumlusu)
tabi ki bir berat ya da nebati değil...
"chp vizyon belgesi"nde dinliyorum şu an. zoom'dan insanlığın afrika'dan çıkışını, son buzul çağını falan anlatıyor.
içerisinde 8 milyar insan barındıran bu astronomik cisimde türkiyeye ve türk toplumunun gerçeklerine kendisi kadar uzak ikinci bir kişinin daha olduğuna inanmıyorum.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun danışmanı.
Bu adamın nasıl bir birikime sahip olduğunu anlamak için başlığı ne zaman açılmış bir bakın, bir de mevcut ekonomi bakanımızın başlığı ne zaman açılmış neler yazılmış bir göz atınca fikir sahibi olabiliyorsunuz.
Bizim kemalin akıl hocası oluyor kendileri.
Bizim kemalin akıl hocası oluyor kendileri.
portekiz ve ispanya'yı batıran adam, ssk'yı batıran adamın akıl hocası.

e olur tabii normal.
Türkiyeyi batıran adamların beğenmediği amerikalı entelektüel.
Halkın yarısı doğru düzgün konuşmayı bilmiyorken, yoldaki 100 kişiden 2 ya da 3’ü ingilizce biliyorken bu adamı akıl hocası tutmak halktan ne kadar kopuk bir aday ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Bu dilden metropelde yaşayanlar anlar ama sen anadoluyu bu adamla kazanamazsın kılıçtar.
neyse ki çok aşşırı antiemperyalistim de 6'lı fiskosa oy veriyorum.

amerikan filosuna secde yapıldı len aq. akp emperyalist len aq.
Bizim bay kemalin akıl hocası.