1. 1.
  istanbul subesi harbiye askeri müzesi karsısında bulunan ve özellikle öğrencilere staj konusunda yardımcı olan bir meslek odası.
  (yıllar sonra gelen) edit: istanbul şubesinin, üyelerini inek gibi sağmaktan başka bir halta yaramadığı en gereksiz oda. tmmob'un etkinliklerinden habersiz, kuruluş amaçlarına yabancı, mesleğin saygınlığıı korumaya kayıtsız kişilerin özellikle istanbul subesini işgal altında tuttuğu durumun -umarım- kısa zamanda seçimle temizleneceği mesleki örgüt.
  not: elbette saygın insanlarında mevcut oluduğu bir yerdir.
  1 ... eylmz
 2. 2.
  beklenmedik bir anda 2010 yılı ajandası göndererek sevindirmiş odadır. ilk oda ajandam diye mi bu kadar sevindim bilmiyorum ama. ulan kaç aydır oda aidatınıda ödememiştim, utandım bak şimdi.
  ... nurti
 3. 3.
  senelerdir telli defter seklinde hazirladigi ajandalarin arkasina yaklasik 30 sayfalik, bir jeofizikciye gerekecek her bilgiyi iceren, bir bolum ekleyen oda.

  zaten odanin yaptigi tek iyi sey de bu. vaktinde jeofizik dergisi cikarirmis, okullardaki hocalardan makalelerin yayinlandigi. ama simdi oyle bir dergi yok.

  arada sirada cikan bultenlerde yaptigi isleri ballandira ballandira anlatir bu oda, lakin gel gor ki belediyelerde jeofizik muhendisinin de imzasinin zemin etut raporlarinda kabul edilir olmasini saglayamamistir. (2-3 belediye istisnadir, kaideyi bozmaz, kaldi ki o belediyelerde imzalarin gecmesinin saglanisi bir onceki yonetim zamanindadir.)

  ayrica bu odanin su anki baskani, calisanini tanimaz. ipetgas kongresi icin kisiler gorevlendirilir ki, turkiye petrol jeologlari dernegi(tpjd) ve petrol muhendisleri odasi(pmo)'ndan gelecek kisilerle ortaklasa calissin o kisiler. bir yili askin sure ekip calisir. kongrenin sonundaki oh sukur, bu da bitti yemeginde, bu odanin baskanina tpjd baskani tanitir jfmo* adina calisan kisileri. baskan iste bu kadar ilgilidir odanin yaptiklariyla.

  boyle iste.
  ... komsu kizi duriye
 4. 4.
  (bkz: tmmob)
  2 ... eylmz