1. 1.
  (bkz: caz)
  1 ... hendrix
 2. 2.
  (bkz: yuce tespitci aramızda)
  1 ... dopdop
 3. 3.
  (bkz: herkesin tuttuğu kendine)
  -1 ... eqin
 4. 4.
  renkler ve zevkler meselesi gibi bir şey bu.. ben de misal rock varken caz cuz jazz dinlemem. saygı duyar , ufka doğru nemli bir bakışla ortamı terkederim.
  2 -2 ... witch
 5. 5.
  kafamı şişirme manasında caz yapma diye bir söz söylemiş büyüklerimiz. vardır bi bildikleri. *
  (bkz: caz yapma lan)
  1 -2 ... atipik
 6. 6.
  Çok doğru tespittir.

  Zira rock müziği çok ilkel bir müziktir. Pis pis, sayıları genelikle 3 ile 5 arası değişen, elektrik süpürgesi, tencere tava, kapı gıcırtısı kıvamı sesleri çıkartıp sanat icra edttiklerini sanan hipi kılıklı gaylerin yaptığı müzik müzik değildir. Bizden hiç değildir.

  Lakin jazz öyle midir? Değildir. Güzeldir.
  1 -6 ... baybars
 7. 7.
  (bkz: peder zickler başlıklarını 100 metre öteden tanıyan tip)
  ... düttürü hanzo
 8. 8.
  burada rock müziğin dinlenilmesini küçümseme gibi bir düşünce var. bu tespiti yapan kendi zevkine göre bu başlığı açmıştır. eminim ki destekleyenler de ya rock müzikten anlamıyorlar ya da jazz dinliyorlar. ben rock müzik jazz müzikten daha iyidir diye aksi bir savunma yapmıyorum. ama karşılaştırılması insanların zevkine göre değişen bir durum.
  1 ... yaramaz
 9. 9.
  jazz tüm dünyada yoksul kesimin dinlediği müzik olarak bilinir. aşağılama söz konusu değildir sadece yoksul kesimin ortaya çıkardığı müziktir. aristokrasinin veya entelektüelitenin bir simgesi veya parçası da değildir.

  göreceli konularda sözlüğün geneline laf atarak bruker olma hevesleri içinde olan vatandaşlarımıza tanrı'dan bir nebze de olsa akıl dilemek hepimizin yararınadır.
  3 ... requiem
 10. 10.
  bu tipin bir kere kulak zarı soğan zarından farksızdır.
  jazz o kulağı okşamamış içlerine dalıp onu beslememiştir,gürültü dinlemeenin mantığı nedir efendim git e-5 e gürültüden başka bişe yok boşuna konserlere para vermeyin.

  ancak şu da var ki roc'n roll u da bu tayfaya karıştırmayalım.
  hayatın bir yarısı elvis,chuck berry ise diğer yani lous armstrong,peggy lee,Ella Fitzgerald 'dır.
  -1 ... mosquito