1. 1.
  zor bir dil olduğu söylenen ancak kullanışlı ve her yerde kullanıldığından java dilini ileride lazım olabileceği düşünülüp de yavaş yavaş öğrenmeye karar verme durumudur. yaş 28, sıkıntı orada. 2 yılda öğrenirim herhalde.

  edit: hobi olarak öğrenicem prof olma gibi bir niyetim yok.
  7 -1 ... dertler derya olmus
 2. 2.
  Uzun bir süre önce verdiğim karar ama fırsat bulup gerçekleştiremedik java önemlidir hatta bazı üstatlara göre yazılımda kanundur öğrenmekte fayda var ...
  1 ... olurdabirgun
 3. 3.
  Programlamaya giriş derslerinin temellerinin bir kısmı Java üzerinden anlatılabildiğinden dolayı zaten diğer dillerle benzerlikleri size kolaylık sağlayacağından mantıklı bir karar olabilir.
  2 ... queen dinleyen hatun
 4. 4.
  Syntaxin da bişey yok. Ama polymorphism , dependency injection, lambda expression, bazı design patternleri kavramak vakit alabilir.

  Tabi bı de ne yapmak istediginiz de önemli android görece daha kolay . Ama spring biraz zorlayıcı olabilir. Datasiydi securitysiydi, bean scopelariydi bokuydu pusuruguydu derken 1 yılın gider rahat. Uzmanlasmasi ise 3 sene.

  Şu entry bile eksileniyo arkadaş . Çok komik.
  1 -1 ... bogey
 5. 5.
  Herkes kendi işini yapsa keşke programcılar bunları bilse sizde kendi işinizi yapsanız diyorum. Nerde boş adam var programlama öğrenmeye çalışıyo, aynen silikon vadisindesin şu an.
  1 -1 ... bu ne bilimsizliktir
 6. 6.
  Bazı okullarda c yerine java ile başlanıyor. Bu öğrenciyi ileriki iş yaşamına hazırlama konusunda iyi bir durum. Fakat c gibi düşük seviyeli dille başlamanın iyi tarafı da algoritma mantığını öğretmesi.

  En basitinden Bir dizi ile işlem yaparken java veya benzer oop dillerde bunu metodlar ile daha rahat yaparken c'de biraz daha deveyi hendekten atlatmak zorundasınız bu yüzden kodu yazarken altyapıyı daha sağlam kurmalısınız.

  Ama dediğim gibi sektöre daha yakın olmak ve daha " düzgün " işler yapmak istiyorsanız java ile başlamakta mantıksız değil.
  2 ... scratch
 7. 7.
  Yeni başlayan arkadaşlar kesinlikle c veya javadan girmemeli. Kesinlikle nodejs veya Python dan baslamali. Java bence ağır yeni baslayanlara göre sıkılıp birakabilirsiniz amk ilk çalışıyorum abstract class ne polymorphism ne sıkıntıdan altima siciyodum. Netekim ben çok zorlandım sonra Python da elimi isindirdim biraz, javaya geçmesi daha rahat oldu. Bu da böyle bı anım.
  1 -1 ... bogey
 8. 8.
  Hobi olarak Java dan başlamak zor olabilir. Java ağır bir dil hemen sıkılırsın. Html css den başla.
  -1 ... simiago
 9. 9.
  yıllardır 3 milyar cihazda yüklü olan yazilim dilini öğrenmek. telefon tablet televizyon bilgisayar tüm alanlarda kullanıma uygun olan dil. önce programlama temelleri öğrenmek lazım.
  ... kalyac