1. 1.
    kemalistlerin zihniyetine göre olması gerekendir.

çünkü bunlara göre ezanı türkiye'de milletin anlayabilmesi için türkçe okutmak lazımdır. o zaman japonya'da da japonca okutmak lazım. ingiltere'de de ingilizce, fransa'da da fransızca, almanya'da da almanca. çünkü onlar arapça bilmiyor.

hatta fransa'nın mesela bir sokağında kürtler yaşıyor, bir sokağında cezayirliler, bir sokağında pakistanlılar. ve bunlar kendi dillerinden başka dil bilmiyor. o zaman bunların hepsi anlayabilsin diye bir sokakta fransızca , bir sokakta kürtçe, bir sokakta urduca, bir sokakta da arapça okutulmalı. çünkü herkesin anlaması lazım ya bu dini indiren kemalist amcalarımıza göre. din de paçavraya dönsün elinizde böylece.

aptallar sizi.
    13 -37 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    olması gerekendir. çevrisi haydi namaza olan bir eseri orjinal dilde okumak saçma.
    6 -3 ... uzay muhtari
  3. 3.
    Olması gayet mantıklıdır madem bir din evrensel herkes anlamalıdır tabi arapperestlerin buna kafasının basmasını beklemiyorum.
    --spoiler--
    hatta fransa'nın mesela bir sokağında kürtler yaşıyor, bir sokağında cezayirliler, bir sokağında pakistanlılar. ve bunlar kendi dillerinden başka dil bilmiyor.
    --spoiler--
    Yaşadığı ülkenin dilini bilmiyorsalar siktirip gitsinler zaten bir ülkede yaşıyorsan oraya uyum sağlarsın bir sokakta Arapça bir sokakta Fransızcaymış çok zekice amk sikerler öyle mantığı.
    7 -2 ... shadowassasin
  4. 4.
    Değil mi çevirmeyin amk millet ne bok dediğini anlamadan bilmeden bok böceği gibi peşinden koşsun hacının hocanın. At gözlüklü sikikler sizi.
    11 -2 ... borulce
  5. 5.
    olması gerekendir evet.
    1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  6. 6.
    Ezanla kemalistin ne alakası var ben onu anlamadım. He bir de Japonlarla ne alakası var hiç anlamadım.

(bkz: kot kafa)
    5 ... kale3112
  7. 7.
    (bkz: japonya da japonca çifte ezan okutmak)
    ... pietro pacciani
  8. 8.
    olması gerekendir evet. bu durum kesinlikle olmalıdır.
    1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  9. 9.
    (bkz: islam arap emperyalizmidir/#39879087)
    1 -2 ... caranthir
  10. 10.
    bakin buraya yaziyorum. kurtce kuran yayginlassin bunlar arapça kuran demeye başlayacaklar.

tabi ki doğrusu herkesin kuranı ana dilinde okumasıdır.

yalniz ezan farklıdır. mesela japonyadaki musluman bir alman turistin vakti hatırlaması için arapça okunmalıdır.
    -1 ... ne olursun guzelim sevsem seni