bugün

Olması gayet mantıklıdır madem bir din evrensel herkes anlamalıdır tabi arapperestlerin buna kafasının basmasını beklemiyorum.
--spoiler--
hatta fransa'nın mesela bir sokağında kürtler yaşıyor, bir sokağında cezayirliler, bir sokağında pakistanlılar. ve bunlar kendi dillerinden başka dil bilmiyor.
--spoiler--
Yaşadığı ülkenin dilini bilmiyorsalar siktirip gitsinler zaten bir ülkede yaşıyorsan oraya uyum sağlarsın bir sokakta Arapça bir sokakta Fransızcaymış çok zekice amk sikerler öyle mantığı.
Ezanla kemalistin ne alakası var ben onu anlamadım. He bir de Japonlarla ne alakası var hiç anlamadım.

(bkz: kot kafa)
(bkz: japonya da japonca çifte ezan okutmak)
Kemalistlerin bacaklarını kıçınıza girsin.

Siz önce kendi vecibelerinizi yerine getirin hirtolar!!!

Din gıybet yapmamayı gerektirir,

Helalle harami bilmeyi,

Kimsenin giyimine,yasam sekline karışmamayı..

içki içiyor diye piç,orospu denilmemesini...

Ve daha bir çok şeyi.

Siz hangisini yapıyorsunuz lan! ibibikler?!!!

Emin olun çoğu kişi,sizin zihniyetinizden daha masum ve kaliteli.

Zihniyetine sictiklarim...
peki size bir sorum var.

diyelim ki bir çocuk var. ve günde beş vakit çalan ilahimsi bir şey duyuyor. ezanın anlamını bilmiyor. annesine babasına dedesine soruyor. ancak anlamını onlar da bilmiyor ve bilmemesine rağmen çocuğunu da namaza zorluyor. çocuğun kafasında anlamını bilmediği bir şeyi yaptığından binlerce soru işareti oluşuyor ve bunu yapmaktan son derece nefret ediyor.

aynı yaşta başka bir çocuk ise imamın kendisini namaza çağırdığını anlıyor. çünkü ezan anadilinde okunuyor.

peki sizce hangi çocuk daha özgürdür. hangisi mutludur? hangisi dininden daha emindir? hangisi ibadetini huşu içinde yapar ? hangisi insanlığa bilime daha faydalı olur?

ne yazık ki arapça küfür duysa amin diyecek tipler olduğu sürece bu ülkede ezan arapça okunacak ve dışı müslüman içi sapık kafir nesiller ortaya çıkacak.
Allah her dili biliyor. Okunabilir.

Ezan çünkü insan için okunuyor.
Anlamadığın bir şeyi dinlesen nolur.

Biri haydi namaza dese daha etkili.
Bu kadar aptalca konuşup sonrada başkalarını aptallıkla suçlamak nasıl bir aptallıktır?
Be allahın gerizekalısı, bırak ezanı, koskoca bir dinin kitabı bile kilisede Rusya'da rusça, ingiltere, Amerika'da ingilizce Vs. Okunur. Senin dininden bile eski bir dinde kendi dilinde okununca problem olmaz, ama senin gibi beyinsizlere göre kuran, ezan türkiyede türkçe okunursa problem olur.
Bütün dünya aptal, bir siz akıllısınız amk.
aslında hiç okunmasa daha güzel o bet arapça kulak tırmalıyor.
okunan şey ezan olmaktan çıkar. Ezanın dili arapçadır.
ezanda ne anlatılıyor desen iki kelime açıklayamaz.

iplemeye gerek yok bence.
türkçeleştiğinde benim de foyam meydana çıkacak olsaydı ben de istemezdim.

şeyhinin boncuğu haklı.
güncel Önemli Başlıklar