1. 1.
  hayatları düzenlidir, dengeli beslenirler, günde 18 saat çalışan manyaklar vardır ki bu yeme süresini kısaltır. (bkz: obezite) savunma sanatlarına ilgi gösterirler ki bu felsefesiyle birlikte öğrenildiğinde insana huzur ve mutluluk getirir.(yoksa kavga etmekten başka birşeye yaramaz.) bizimki gibi her akşam başlarının etini yiyen kadınları yoktur, bunun yerine geleneklere bağlı tam bir uzak doğulu kadını vardır. daha bir sürü neden de olabilir tabii.
  2 -2 ... terzioglu
 2. 2.
  - hazır yiyecek alışkanlıkları olmadığı için.
  - yaşam standartları yüksek olduğu için.
  işte bunun i-çin.
  2 -1 ... simardi kilitlendi dondu kaldi
 3. 3.
  (bkz: geyşa)
  2 ... dancing in the moonlight
 4. 4.
  japonlar tam tersine en çok yaşlanabilen yani yaş alabilen millettir.bunda tabi ki de en başta,en otçul olmalarının katkısı vardır.otlarla beslenmeleri ve çinliler gibi yeşil çay mucizesini bilerek,içmeyi hayatlarında baş alışkanlık haline getirmeleri uzun yaşamalarını sağlar.bir de 'işleyen demir pas tutmaz' hesabı,sürekli beyinlerinin bir faaliyette olması onları bu kadar dinç tutuyor olsa gerek.
  ... rosemary
 5. 5.
  http://news.bbc.co.uk/med...8122400_elderlyafp150.jpg bir daha düşün.
  ... eskisevgili
 6. 6.
  (bkz: bodur tavuk her daim piliçtir) kısa boylu minyon ırk olmalarının artıları.
  1 -1 ... handushka
 7. 7.
  geçmişini hiç bir zaman unutmayan, geleneklerine bağlı bir millet olmalarına rağmen, yeniliklere açık, ilerici, bağnaz olmayan bir ulus olmaları.
  -1 ... fowler
 8. 8.
  sirt bölgelerinde bolca sivilce olmasından kaynaklanabilir. *
  (bkz: türkce karakter sorunu)
  1 -1 ... melankolik
 9. 9.
  duş hadisesinin ifşa edilmesinin hemen akabinde yüzün sıcak suyla yıkanması mantığına dayalı doğal bir cilt bakım alışkanlığına sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.
  Şöyleki: sıcak suyun etkisiyle yumuşayan (amiyane tabirle (bkz: yavşamak)) yüz kasları soğuk suyun etkisiyle tekrar harekete geçerek hızlı bir toparlanma sürecine girerler bu hadise, mimik ve yaşlanma çizgilerini minimalize eder.

  not: bu uygulamanın yüz felci tadında yan etkileri vardır bu sebetle uzak doğuda insanlar yüz felcidirler ama biz onları çekik gözlü sanarız * *

  edit:*
  ... memcosh
 10. 10.
  çifleşmiyorlar büyük ihtimal ondandır. halbuki biz seks ömrü uzatır diye biliriz. yoksa milletimizin suya atsan bir 130 yıl yaşaması icabederdi. yanlış tabi.
  -1 ... no leaf clover