1. 1.
  Sırada öğrenci evleri var.
  4 -1 ... yasar ustaa
 2. 2.
  Bizim yapmamız gerekeni japonlar yapıyor.
  2 -1 ... komutan amina logar
 3. 3.
  Temizlik olarak gösterilip normalleştirildiğini düşünüyorum. ileride de boğazı temizliyorum ayağına oradaki değerlilerimizi çıkartıp bölüşürler. Sahi böyle bi olay vardı ne oldu o?
  2 -2 ... gethere
 4. 4.
  suriyelilerin yapması gereken işi japonlar yapıyor.
  1 -1 ... uzay muhtari
 5. 4.
  bu yıl dünya kupası'nda da japon futbolcularının soyunma odasını ve japon seyircilerinin de tribünleri temizleyip stattan öyle ayrılmaları sebebiyle temizlik duyarlılıkları ile bildiğimiz bu milletin turist olarak ziyaret etmeyi çok sevdikleri bir yer olan kapadokya'yı kirletilmiş görüp bu konuda türklere ders vermek için orayı çöplerden arındırma durumu. belli ki temiz bir kapadokya'ya gelmek istiyorlar. umarım oradaki tuvaletler için de ayrı bir duyarlılık yapmazlar çünkü şöyle haberler de mevcut oluyor;

  http://turizmguncel.com/h...et-bulamiyoruz-h7661.html

  bu arada geçen okuduğum bir yazıda da japonya'da istisnasız tüm tuvaletlerin tertemiz olduğunu okumuştum. yazıyı yazan arkadaş gittiğim ülkeler arasında en temiz umumi tuvaletlere sahip ülkeydi diye yazmıştı.
  5 -1 ... dalgamaya
 6. 5.
  dünya vatandaşı olmaya güzel bir örnektir.
  dünya hepimizin. ışid'in palmira antik kentini yok etmesi de yunanistan'daki sel de, yağmur ormanlarındaki yangın da hepimizi ilgilendirmeli.
  ama biz kendi doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi bile vicdanımız sızlamadan tahrip ediyor, haklı olarak tepki gösterenlerle inatlasıyoruz.
  japonların amacı farkındalık yaratmak.
  sahip olduğunuz değerlerin kıymetini bilin, koruyun demek.
  4 ... strawberry blonde