1. 1.
  öyle bir saflık ki gerizekalılık derecesinde.
  1 -2 ... tanri bizimle sims oynuyor
 2. 2.
  yunus balığı ve balina katliamları der geçerim.
  6 ... mkezer56
 3. 3.
  ama bu komik konuştukları gerçeğini değiştirmez.

  oğlum komik konuşan kısa boylu çekik gözlü insanlar işte, al evine besle,korkacak bir şey yok.

  bize yapacakları en büyük zulüm sultan ahmet'e ''çultan ahmet'' demeleri olur.
  3 -3 ... gold tab gibson
 4. 4.
  maalesef emperyalist rejim yönetimleri altında çok pis işlere imza atmışlıkları vakidir. ancak bu tüm zamanlara genellenemez tabii ki.

  (bkz: japon savaş suçları)
  (bkz: unit 731)
  4 ... usualsuspects
 5. 5.
  işgal ettikleri mançuryada kurdukları 731. birimde yaptıkları işkence deneyleri ve katliamlar nazı toplama kamplarını aratmaz. comfort woman dedikleri uygulamayla gene işgal ettikleri koredeki beğendikleri kadınlar zorla japon subayların cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmıştır. japonya koreye henüz geçen yıl özür dilemeyi kabul etti. 2. dünya savaşında avrua için almanya neyse asya için japonya odur
  4 ... eduardo elric
 6. 6.
  yanılgıdır.

  japonların katlettiği ya da ağır işlerde çalıştırdıkları çinliler ve koreliler de buna örnektir.

  bir de (bkz: 731 birim) gerçeği var.
  2 ... otobusle gelen supermen
 7. 7.
  2. dünyada yaptığı piçlikler neticesinde abd nin hamlesiyle durdurulmuştur.
  2 ... chicago woman
 8. 8.
  nasıl ki dünyada masum insan yok, japonlar da değiller. gelgelelim bugün soyunu siktiğimin çinlilerinin ortaya attıkları iddiaların hemen hepsi kuru iftira mahiyetindedir.

  bu amk çinlileri nanjing'de, savaş bahanesiyle her boku yemiş ve boku japonlara atmışlardır. oysa çin'de o dönem süren içsavaştan hiç bahsetmezler. mao kanatsız melektir.
  2 ... sadaeke
 9. 9.
  Bunu japonlar da bilir. Onlarda farkındalar. shogunlar döneminde birbirini keserlerdi. bu savaşkan dönemlerini yüzlerine söylerseniz uçan tekmeleri yersiniz. Onlar için utanç vericidir bu yıllar.

  Ayriyeten Tarihte tüm milletler yamyamlık yaptı. Danimarkalılar da masum değil, almanlar, ingilizler, hele ispanyollar. Dün dündür bugün bugündür.
  4 ... profesyonel kamikaze pilotu
 10. 10.
  ilk olarak olaylara koronolojik olarak bakalım.

  5 Temmuz 1937 Marko Polo Köprüsü Olayı: Çin ordusu hiç bir sebep yokken Japon 1. tugayı kurşun yağdırdı ve yüzlerce japon askeri öldü.
  25 Temmuz 1937 Langfang olayı: Çin ordusu telefon hatlarını tamir eden sivil ve silahsız japon teknisyenleri kurşuna dizdi.
  26 Temmuz'da Guang An Kapısı'nda Japon güvenlik güçlerine karşı Çin güçleri tarafından pusu kuruldu.
  29 Temmuz'da Tongzhou Katliamı: Çin'e bağlı güvenlik güçleri Tungçov'da oturan 420 Japon (110 asker ve 310 sivil)'a saldırarak 230'unu katletti.

  Evet sizce bunlar Japonya'nın Çin'e savaş açması için yeterli sebep değil mi ?

  Şimdi bakalım ABD ile aralarında neler olmuş.

  Japon sanayisi sürekli gelişiyordu ve başta petrol olmak üzere çok ciddi miktarda hammaddeye ihtiyaç duyuyordu. Ancak o zamanlar japonyaya en yakın petrol ve diğer hammeddelere sahip olan ülkeler ingiltere ve amerikan sömürgesiydi.

  Amerika Japon sanayisini kendisine rakip gördüğü için Çin-japon savaşında çin'in yanında yer almış ve bunu bahane ederek ingiltere ile birlikte Japonya'ya tam ambargo uygulamaya başlamıştı.

  ihtiyacı olan hammaddeyi parayla alamayan Japonya zorla almak zorunda kaldı. Bu arada Japonya zaten bir savaş içerisindeydi ve ABD hala savaşa dahil olmamıştı. Ancak ABD kendi ülkesinde seferberlik ilan etmiş ve sürekli ağır silah, uçak, tank üretiyordu. Japonya öyle ya da böyle Amerika'nın savaşa gireceğini biliyordu. Japonya ihtiyacı olan hammeddeyi ABD daha fazla güçlenmeden bir an önce almalıydı. Çünkü daha sonra hiç alamayacağını biliyordu.

  işte bu sebeple pörl harvir saldırısı gerçekleşti. Ve olaylar gelişti.

  Başlığı açan arkadaş tam bir tarihi kazananlar yazar mantığının kurbanı olmuş.
  6 -2 ... kapadok