bugün

bitmedi şu sallama facebook haberlerine inanmalarınız. norveççe'de de atatürk gibi lider olmak diye deyim varmış nasılsa kimse bilmez araştırmaz sallayın gitsin.

küfürsüz dil mi olur amk açık ve net.
Demek Japon olsam ömür boyu kendimi ifade edemeyecekmişim.

Neyse ki Türküz de sinirlenince envai çeşit sövüp rahatlıyoruz.
yanlış önerme.

zira, japonca'da kuso (くそ), ingilizce'deki f.ck, sh.t, damn gibi anlamlara gelir.

uzai (うざい) ise, pain in the ass demektir.

chikushou (畜生 ちくしょう), son of sh.t anlamındadır.

bakayarou (ばかやろ), asshole oluyor. ancak, idiot anlamında da kullanılır.

fuzakeruna (ふざけるな), f.ck off'a yakın anlamlıdır.

kuso kurae (くそくらえ), çok afedersiniz 'bok ye' (eat sh.t) demektir.

bu Japonları gözünüzde fazla büyütüyorsunuz. oldu olacak, japon kızların def'i hacetleri pembe çıkıyormuş deyin de, hepimiz rahatlayalım.
Bizzat şahit olduğum olay. Erasmus zamanları Fransadayken bi japonla aynı evde kalıyoduk. Birgün içeri girdim adam osbir çekiyor. Toparlandı hemen. Dedim ne yapıyon lan evin ortasında. Dedi bilmiyorum. Nasıl yani ne yaptığını bilmiyor musun, Odanın ortasında osbir çekiyodun. Evet dedi çekiyodum ama bizde japoncada yok osbir falan. Onun için biz ne çektiğimizi bilmeden çekiyoruz. Baktım saçmalıyor uzatmayayım dedim. Topla temizle oralığı s.trme belanı yavşak dedim. Küfretme lan dedi. Hakettin dedim. Haketmiş olabilirim ama bizde japoncada küfür yok cevap vermezsem de saygısızlık olur ondan şeyettiydim dedi. Neyse uzatıp kafanızı şişirmeyeyim demem o ki evet yok.
Şimdi japoncada sikmek kelimesi yok mu? Olması lazım. Yani varsa zaten bir sürü küfür çıkar ortaya. Bana biraz saçma geldi.
私はあなたの父の敵を憎む
Watashi wa anata no chichi no teki o nikumu

yani:babanın düşmanlarını sik.yim
allah allah ! siyasiler birbirlerine canım- gülüm mü diyor ? bari eşşoğlueşşek olaydı.
アクアは、それが鳴く場所
akua wa, sore ga naku basho

ceylan s.kldiği yerde otlanır.
Doğruluğuna inanmak güç.
https://m.youtube.com/watch?v=ZC1-AJy6dhA
5. saniyeden sonrasını dinleyin.
http://www.youtube.com/watch?v=853xmlimrqg

olmaz olur mu en kralı var hemde.
をフ ayrı yazılır karşim.

ayrıca vardır

" haşanito sikonata."

seni seviyorum demekmiş lan.

adamların her şeyi küfür gibi.
Eyri fik eyri. * *
Tabii ki var aydınlatan yazarlar olmuş tekrar yazmaya lüzum yok.

Ayrıca şu japon meselesi her açıldığında söylerim. Dünyada 2 toplum var ki aşağılık olma konusunda zirveye oynarlar birincisi italyanlar ikincisi Japonlar.
Seksleri küfür gibi olum. Leş herifler.
watashi wa eru desu. küfür değildir ama küfür etkisi yaratır.
bilip bilmeyenler sallamış başlığıdır. japonlarda da hakaret tabii ki vardır fakat şaşırtıcı bir gerçektir ki anancılık ve cinsiyetçi küfürler yoktur. neden derseniz cinselliği ve anneyi bir hakaret aracı olarak kullanma kültürleri yoktur. konu ahlakla mı yoksa basitçe kültürle mi alakalıdır derseniz tartışılır ama sonuçta şaşırtıcı da olsa böyledir.

adamların internette kafasına don geçirmiş video veya resimlerinden yola çıkıp manyak bunlar da demeyin hemen, böyle şeylerin gelişmesi bir süreçle olmuş şeyler anlayış farkı var arada. örnek olarak kafaya don geçirme olayı onlarda sapık rolu oynayan komedi karakterlerinin yaptığı bir şey. biz hiç görmediğimiz için tabii garip geliyor. zaten onların da bir kesimi sonuçta bunları yapan, genellemek diğerlerine hakaret olur.