bugün

japonca öğrenmek isteyenlere tavsiyelerdir.
(bkz: öğrenmeyin)
çok zor amk.
ural altay dil ailesinden olduğu için dilmize yakındır ama Japonya da iş adamı ya da öğretmen olmayı düşünmüyorsanız selam, adın ne, naber, nereye gidiyorsun gibi Basit şeyler öğrenin yeter derim, derinlemesine giderseniz çok zamanınızı alır, dillere meraklı biri olarak tek tavsiyem bu.
Anime izleyin bol bol. Kulak aşinalığınız oluşsun öncelikle ve ufaktan çalışmaya başlayın belli kalıpları öğrenin normal hayatta kullanacağınız klişe soruları ve cevaplamayı. Her gün kota koyun kendinize kelime ezberleyin cümle nasıl kurulur çalışmasını yapın, grammere çok dalmayın.
anime izleyin, japon dizi filmleri izleyin, japonca müzik dinleyin. kulak aşinalığı oluyor, zaten bir süre sonra bir şeyler anlamaya başladığınızı fark ediyorsunuz; ama bıraktığınız an tekrar unutuyorsunuz. Bende öyle oldu.
öğrenmeyin.

kürtçe öğrenin.
devamı beklenen tavsiyelerdir.
Hiç başlamayın zira japon hayatı animelerdeki gibi değil.
iki dayım hiçbir japonca kelime bilmeden japonya' ya çalışmaya gitmişlerdi. 5 sene boyunca inşaatlarda çalıştıktan sonra ikisi de turist rehberliği yapacak kadar üst düzey japonca öğrendi. durumunuz varsa dilin ana vatanında öğrenmek en faydalısı.
japon arkadaşlar edinin, hatta japon sevgili bulun. mesajdı şuydu buydu derken, iki aya sökersiniz japoncayı.
önce hiragana ile yazmayı öğrenin.ben öyle yapıyorum biraz alıltırma ile şuan 15 harfi yazabiliyorum ve tanıyabiliyorum.şimdilik bu kadar.
eğer beyninizin sikilmesini istiyorsanız hemen öğrenin .
Öğrenmeyin.
anime izleyin bol bol. paranız varsa japonyada filan yaşayın. öyle çok zor değil aslında. yani sanırım.
Anime izleyin. Çok daha hızlı öğrenirsiniz diye tahmin ediyorum. En azından kalıplaşmış cümle ve kelimeleri ezberliyorsunuz
pek de anime izleyerek zaman harcamayın. öğrenmem bitince izlerim diye motive olabilirsiniz belki.
burada kendi deneyim ve tavsiyelerimi yazdım:
(bkz: 6 ayda Japonca öğrenmek)
japonca hakkında temel bilgiler: (bkz: japonca/#42862096)
japonca öğrenmek ve kanjiler: (bkz: japonca/#42862495)
kanji öğrenme ve tekniği:
(bkz: kanji/#42882998)
umarım gerçekten motivasyonunuz vardır ve son seviyeye kadar öğrenirsiniz. son seviye bile tam oldum diyebileceğiniz bir seviye değil çünkü, ama son seviyeye bile gelmemekten çok daha iyidir. son seviye olan n1 ve orta seviye denen n2 arasında diğerlerinin arasındakine kıyasla çok bilgi miktarı farkı vardır. n2 ile yetinenler oluyor, yapmayın. n1'de bile daha önce görmediğim deyim, kelime ve kanjilerle sıkça karşılaşabiliyorum, n2'de bırakırsanız belki sonsuza dek gereksiz acı çekeceksinizdir.