1. 1.
  turuncu bir balık çeşidi.
  5 -2 ... elma
 2. 2.
  bakımı en kolay balık turudur, ne kadar fazla yem verirseniz verin hıc durmadan patlayana kadar yiyebilirler..
  3 -1 ... manson
 3. 3.
  doyduğunu bile idrak edemeyen hayvancık.
  5 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  hepsinin ayrı ayrı bazı dövüş sanatlarını bildiğini düşündüğüm,belli etmeseler de ruhlarından samuraylık akan koca kafalı balık türü..
  5 -1 ... thoth
 5. 5.
  aç hayvandır,gözü hiç doymayan hayvandır,devamlı yiyen,çok yedikten sonra patlayan,patladığını gören sahibini üzen,üzülen sahibinin üzülmemesini isteyen annesinin yeni bir balık alması için balıkçıya götürmesine sebep olan dertlimi dertli balık çeşidi.
  4 -1 ... trda
 6. 6.
  akvaryum balıkçılığı kültüründe önemli bir yeri olan, balık çeşidi. ucuzdur, çok satılır. bence bakımı en az zevk veren balık türüdür. bu işe başlayanlara bakımının kolaylığı sebebiyle ilk japon balığı önerilir. çok alelade balıklardır, can sıkıcılardır. gelinliğine basılmış gelin gibi sabahtan akşama kadar seke seke yamuk yumuk yüzerler akvaryumun içinde. çok yerler çok pislerler. büyük cüsselerine rağmen kendilerini korumaktan acizdirler, ufacık tetra(tetrazone, tetrablack) lar bile ayağını kaydırabilir bunların. bu kadar seyin üstüne bunları yavrulatmakta imkansıza yakındır.(bunca yıllık balıkçıyım şahit olmadım) önermiyoruz kendisini akvaryuma merak salanlara. illede "fanus alıcaz, akvaryumla uğraşamayız, fanus ta birtek japon yaşıyomuş efendim" dersenizde beta besleyin kardeşim cillop gibi balıktır, hissiyatlıdır, agresiftir, eğlencelidir derim..
  6 -1 ... lazy pigeon
 7. 7.
  Japonyayla bir ilgisi yoktur.Kimisi 3 gün kimisi 5 yıl yaşar.
  3 -1 ... kevin
 8. 8.
  suşi olacakken bir tanesi, kaderine isyan ederek şu lafı söylemiştir;

  - ölürüm de şusi olmam..
  3 -2 ... salca
 9. 9.
  karnı şişince ters yüzen balık çeşitidir. bu durumda kaynayan suda 3-4 yaprak* ıspanağın haşlanıp* akvaryuma atılmasıyla** balığınız sağlığına kavuşacaktır. beneklisiyle, siyahıyla, kırmızısıyla, turuncusuyla akvaryumu şenlendiren canlılardır.
  5 ... gonulcelen
 10. 10.
  'bakmayın sevimli olduklarına sinsidir onlar sinsi..' yaratıkları.
  8 yıl önce meraklı bir balıkçının göle bıraktığı 3 tane japon balığı gölü yavaş yavaş ele geçirmişler.
  olan zavallı balıkçıklara olmuş.
  (bkz: eti de yenmez ki bunun)
  1 -1 ... çakalcarlos