1. 1.
  yahudi asıllı, karı koca* * müzisyen çift.sefarad müziği anlamında dünyanın en iyileri arasında gösteriliyorlar.eserlerini etnik bir hava içerisinde, çağdaş ve çok sesli bir konseptle oluşturuyor ve yorumluyorlar.mira adlı enfes bir albümleri var.ayrıca erkan ogur ve bülent ortaçgil katkılı kalan müzik'ten çıkmış bir kaç albümleri daha var.iyi müzik yapıyorlar, hem de çok iyi...
  7 ... crazy horse
 2. 2.
  kadife gibi sesleriyle insanın yüzüne tebessüm katarlar.çiftin ataları anadolu topraklarına 1400'lü yılların sonunda ispanyadaki siyasi ve dini politikalar sebebiyle zorunlu olarak göç etmişlerdir ve osmanlı bünyesine girmişlerdir...şarkılarını, şu an cok az kişi tarafından konuşulan judeo-espanyol dilinde bestelemektedirler.bazı şarkılarında anadolu ezgilerini tatmak ve türkçe kelimeler duymak mümkündür.dinlenilesi birçok parçaları vardır.
  bir tanesi için (bkz: durme durme).
  4 ... dus pesinde dus pesime
 3. 3.
  'para ke kero yo mas bivir', adlı parçalarıda çok hoştur ayrıca.
  3 ... templar
 4. 4.
  Janet & Jak Esim Ensemble albümlerinin kapak fotoğrafları için Ahmet Sırmaçek'e teşekkür etmek lazım. inanılması güç virtüözitenin yanında görüntü sadeliği ile dinleyiciler ile adeta dalga geçerler. Gülesi gelir insanın bakınca ama ağzının payını alır sonra albümleri dinleyince.
  2 ... yanlisleyla
 5. 5.
  de edad başta olmak üzere tüm şarkılarıyla hayatı ağır çekime alan huzur abidesi müzisyen çift.
  2 ... deceku
 6. 6.
  (bkz: yo era ninya)
  (bkz: gulpembe)
  (bkz: masiko de rosas)
  (bkz: Entre Las Vuertas Paseando)
  (bkz: Le Chan Ya Dio)
  2 ... stern
 7. 7.
  evet.
  bunlar evet'tir.
  dinlerken dediğim bu çünkü. evet, budur.
  elbette her zaman çekilmezler, bazı dönemde iyi giderler de zaten her zaman kim çekilir.
  kesinlikle çok iyiler.
  bu haklarında girilen 7. entry bu arada, iyiymiş.
  1 ... ritmik uyuz
 8. 8.
  ne güzel huzurlu bir müziktir bu ya. bayılıyorum bu çifte. "judeespanyol" daki parçaların hepsi de muhteşemdir. hepsi birbirinden dinlenilesi bu şarkıların içinde "durme durme" ve "yo era ninya de kaza alta" adlı parçalar var ki; insanı müzikleriyle ayrı, söyleyen solistin sesiyle ayrı diyarlara götürür. bir gün bir yerde görsem de "ne güzel insanlarsınız siz, mübarekler" diye boyunlarına atılasım var. o derece sevdim bu bıdıkları.
  3 ... almarebelde
 9. 9.
  (bkz: durme durme)
  ... uludaglar krali
 10. 10.
  Sefarad müziğinin mihenk taşıdır diyebileceğimiz karı koca... yENGENiN SESi ÇOK GÜZEL LA *

  https://video.uludagsozluk.com/v/janet-ve-jak-esim-24290/

  ... tsira