bugün

Fransiz idari sisteminden genderme den gelmis. Ben de askerde genderme olarak hizmet verdim. G3 degil mp5 tasidim.
görsel
https://www.instagram.com...&igshid=12wmdjw66ue9d

Allah sabır versin..
güçlüyüz güzeliz gururluyuz.
jandarma komando varken bunlara gerek yoktur.
Bugün 180. Yılını kutluyor.
"jandarma asteğmen e.... ç....
emret komutanım"
vay be ne günlerdi
askerlikle ilgili birkaç işim vardı.

Bir sağlık problemimden dolayı büyük ihtimal askerliğimin jandarma çıkacağını söylediler.

iyi mi bir şey mi bilmesem de, rahatsa problem yok diyorum. *
Polisten iyi ve hakla iç içe olan kolluk kuvveti. vatandaşlara saygılar.
dün tarlada fındık toplama bitiminde köyümün giriş yolunda çevirme yapıyorlardı. patpatda yük varken kasada insanların taşınması yasaklandı trafik ve can güvenliği için. Uzman çavuş sigarasını yakmak için Çakmak istedi, sigarasını yaktım. muhabbet ettik ve selfie çekterdik. seviyorum sizi.
jandarma olunurken hiç mi psikoteknik gibi sınavlardan geçilmiyor mk?
bu nasıl bir cehalettir? kız seni ziyaret için geliyor sen ona 10 tane kurşun sıkıyorsun.. adam mısın, insan mısın sen mk? bu nasıl bir kin? bu nasıl bir cehalettir. sana o tabancayı verenin...
eğitimsiz, kültürsüz yetişen nesil

https://www.sozcu.com.tr/...kadasini-oldurdu-5447401/
görsel
Kır kesiminde görev yapan güvenlik gücüdür.

Açık kahverengi forma giyerler. Jandarma trafiğin forması mavidir.
görsel
(bkz: jandarmaya bayram harçlığı veren elazığlı teyze)

videosundaki kadın personelleri bünyesinde barındıran kolluk kuvvetimiz. bilhassa kırsal kesimde halkımız evladı gibi sever kendilerini.
Diğer bir adıyla (bkz: yumurtacı).
181. Yıl dönümü kutlu olsun.
Polislerden daha çok sevilen güvenlik ekipleri. Özellikle ataist olanları daha çok sevilir.

(bkz: Ataist jandarma)
Alnımızda parıldayan şeref ve şan arması,
Kahramanlar kahramanı yılmaz Türk Jandarması

Memlekete büyük hizmetler yapmış ve yapmaya devam eden kanun ordusu.
Askerliğimi icra ettiğim kurum
"Jandarmanın cesedi bile yakışıklı olacak" derdi nevzat başçavuş.
Görevlerini layıkıyla yapan ender kurumlardan.

Deprem ve doğal afet durumunda jak en başta bölgeye varır.

Teröristlere ve hainlere jöh, jöak, joper göz açtırmaz.

Sahillerde olabilecek herhangi bir kazaya jandarma sahil güvenlik yetişir.
156 numaralı jandarma imdat telefon hattı, acil durum numaralarının 112'de toplanması nedeniyle jandarma araçlarından kaldırılmış, yerine 112 yazılmıştır. nadir de olsa jandarma envanterinde kullanılan önceki model araçlarda halen 156 yazısı görülebilmektedir. her ne kadar acil durum numaraları 112 de toplanmış olsa da 156 yı tuşladığınızda telefon arama yapar ve karşınıza 112 acil çağrı merkezi çıkar.
Bünyesinde profesyonel kolluk branşlarını barındıran, polis yetki alanı dışında faaliyet gösteren askeri bir kolluk kuvvetidir.
görsel
Bir zamanlar mensubu olduğum; Mazisi şan ve şerefle dolu Jandarma Genel Komutanlığının 182. yılı kutlu olsun.
Türkiyede polisten daha çok sevilen ve görev alanları yalnız kırsal kesimle sınırlı olmayan güvenlik ekipleri.
içişleri bakanlığı'na bağlı bir kurumdur.
zannederim polis ile asker arasında bulunan bir görevli.

galiba şehir askeri oluyor.