bugün

bu da (bkz: akp döneminde olmuştur)

15 temmuz'da olan şey sonrası apar topar içişleri bakanlığına bağlanan jandarma genel komutanlığına korgeneral arif çetin atandı.
15 temmuz öncesi atanan jandarma genel komutanları, jandarma teşkilatında orgeneral bulunmadığı için kara kuvvetleri komutanlığı bünyesinden atanırdı.
jandarma ile kara kuvvetleri iç içe, eşgüdüm içersindeydi.
ama şimdi jandarma teşkilatı genelkurmay'dan ayrılıp içişlerine bağlanınca, teşkilat içindeki en yüksek rütbeli kişi olan korgeneral arif çetin atandı.

arif çetin henüz 1 senelik korgeneral.
zira geçen sene terfi alıp korgeneral oldu.

yani, gecen yıl 15 temmuzda tümgeneral olan birisi 30 agustos yaş da (yüksek askeri şurada) korgenerallige terfi ettirildi ve 1 yıl görev yapıp jandarma genel komutanı oldu.

evet, türk silahlı kuvvetleri'nin tüm dengeleri ile oynadınız.

donanma komutanı oramiral dururken deniz kuvvetleri komutanlığına da koramiral atadınız.
(bkz: koramiral den emir alan oramiral)

türk ordusu'nun artık ortadoğu ülkelerinden, arap ülkeleri ordularından bir farkı kalmadı ne yazık ki.
ne hiyerarşi kaldı, ne disiplin.

zaten kendine "başkomutan" dedirten adam da kantin subayı.

https://www.haberler.com/...anligi-na-9948445-haberi/
bu çok iyi bir gelişme. jandarma yıllardır jandarmayı tanımayan kara kuvetleri paşalarının komutanlık yaptığı bir kurumdu. dolayısıyla bütün silahlar araçlar kara kuvvetlerine alınırken asıl savaşçı grup jandarma dağlara ford transitlerle gidiyordu.

ayrıca arif çetin en yüksek rütbeli adam değil. ondan yüksek rütbeli ata kalkan vardı. 2017 tayinlerini o yaptı ve fetönün jandarmadan tasviye etmek istediği adamları tasviye etti. ata kalkan da bylock bulunduğu iddia edilmişti. mitten gelen isimsiz bir kağıtla kendini aklamıştı. o jandarma genel komutanı yapılmadı arif çetin yapıldı. arif paşa 15 temmuzda televizyona çıkıp bağıra çağıra geçit vermeyeceklerini söylemişti hatırlayanlar bilir.

hayırlı olsun.
Güşlü türkiye.

Yakında öso dan gomtan alcaz inşallahu teala.
Jandarma dağlara ford transitle gidiyordu diyen adam sanırım şaka yapıyor. 2006 da jandarma komando olarak askerdim ve transitle dağa gittiğimi hatırlamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar