1. 1.
    2018 kış olimpiyat oyunları yayınında eurosport tarafından şerefsizce dalga geçilen takımdır.

evet, bu akşam denk geldim eurosport'ta.
    jamaika kızak milli takımının 1988 calgary kış olimpiyatlarında yaşadığı talihsizlikle dalga geçiyorlardı.

"siz turist misiniz?, siz sporcu değilsiniz" tarzı yazılar çıktı ekranda.

jamaika kızak milli takımı'nın calgary 1988'de başına gelen talihsiz olay;
    https://www.youtube.com/watch?v=nm4DjRcmoPY+

ulan jamaika dediğiniz yer kar yağmayan, kış sporları ile alakası olmayan bir ülke.
    ufak ve az nüfuslu bir ada ülkesi.
    adamlar buna rağmen, hem erkekler, hem kadınlar kategorisinde 4'lü ve 2'li olmak üzre bundan tam 30 sene önce olimpiyatlara takım yollamışlar.

ve siz 30 yıl sonra bugün bununla dalga geçiyorsunuz.

jamaika kızak milli takımı bir kış olimpiyatları efsanesidir ve gönüllerin şampiyonudur.

biz 80 milyonluk ülke olarak kış olimpiyatlarına 2 elin parmağını geçmeyecek sayıda sporcu gönderiyoruz, küçücük ülke 30 sene önce kızak takımı göndermiş.

işte bu yüzden jamaika'dan usain bolt gibi dev şampiyonlar, bizden de arda turan'lar ve doping yaptığı için madalyası elinden alınan sporcu müsvetteleri çıkıyor.

ayrıca jamaika'lılar kızak milli takımları ile gurur duyuyorlar.
    bunun için şarkı besteleyip klip bile çekmişler.
    (bkz: jamaica bobsled team song)--->https://www.youtube.com/watch?v=JzlU7XkjS0Y+
    10 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    Jamaika neresi lan!!!

Abi Türkiye neden yok ya neden Türkiye böyle yerlere gelemiyor. Bende bayrağımın göndere çekilmesinin istiyorum Kore semalarında. Çok şey mi istiyorum yeter be...
    4 -1 ... kale3112
  3. 3.
    jamaika'da kar yağıyor mu?
    1 ... papa jupiter
  4. 4.
    bana " üşütük popolar " filmini hatırlatandır.
    2 ... deepsees
  5. 5.
    galiptir bu yolda mağlup...

jamaika kızak milli takımı

şu öndeki sporcunun kafası en az 500 metre boyunca buzdan duvara sürte sürte gitti kızakta.
    evet, calgary'de kızakları yan yattı, bu eleman en öndeydi.
    izledikçe sanki benim kafam o buzdan duvara sürtüyor gibi oluyor.

ama kalktı ayağa, geçti takımın önüne ve o tarihe geçen yürüyüşü yaptı.

herkes onları alkışlıyordu 30 sene önce.

işte jamaika kızak milli takımı bu yüzden efsanedir, bu yüzden gönüllerin şampiyonudur.

bugün kendileri ile şerefsizce dalga geçen eurosport utansın.

ayrıca bu efsane takım 6 sene sonra lillehammer'de ilk 30'a girerek yarışmayı tamamlamıştır.

kim bilir, jamaika'ya bir tutam kar yağsa belki şampiyon olabilirlerdi...
    7 -2 ... tengir budun
  6. 6.
    bu tarz bir film izlemiştim.
    ... yilan yiyen
  7. 7.
    Beni Çocukluğuma götüren bir video bu. Canlı yayında izlemistim bu kazayı.
    1 ... abaninaltindakisopa
  8. 8.
    azmin zaferi örneğidir.
    ilk anda okuduğunda insanın aklı karışıyor, gülmekten kendini alakoyamıyorsun.jamaika nere kış olimpiyatı nere dedirtiyor. istenirse neler yapılabileceğini gösteren güzel örnek. gerçek azim gerçek zafer bu.
    3 -1 ... nanautzin
  9. 9.
    efsanedir.
    jamaika kızak milli takımı
    4 ... tengir budun