bugün

neredeyse bir çağ daha atlamak üzere olduğumuz bu devirde; muhtemelen hala soba önüne kurduğu portatif bir banyo çeşidi olan leğende yıkanan, jakuzi keyfinden bihaber olan insan modelidir. kendisini aşağılamak gibi bir niyetim yok. sadece üzüntüsünü paylaşığımı belirtmek isterim.

sevabına kendisini misafir edebilir, jakuzimi kullandırabilirim. lakin bornozuma dokunursa ölür, demedi demeyin sonra.
(bkz: urfa da oxford var di da ben mi okumadım)
evinde jakuzi bulunmayan insan modelidir.
jakuzi de banyo değil keyif yapan insandır.
eksik insandır. yaşamasın ya.
(bkz: okyanusta sörf yapmayıp yaşıyorum diyen insan)

(bkz: ıstakoz eti yememiş insan)

ulan bunların hepsi aynı yazardan çıkıyor heralde.. arasıra düşünüyorum aynı dünyada mı yaşıyoruz diye ama sanmıyorum..ben penceremden baktığımda açlık sınırından az maaş alan (daha kötüsü birçoğu onu da bulamıyor) terörün, şiddetin korkusuyla var olan insanlar görüyorum..gerçi doğru söylüyorsunuz yaşam değil onlarınki işkence adeta..

(bkz: burjuva sınıfı)

(bkz: ulan biz yaşıyor muyuz ya)
fakirdir. fukaradır.
jakuzi temizlenmek icin degil kirlenmek icin girilir, malum jakuziye oyle kuru kuru girilmez. yani nihayetinde islaniyorsun tabi ama elde bir bardak sampanya, bir tabak havyar, ve karsida sevgili cirilciplak. e sampanya da bitecek sonunuda, sirada ne var? iste artik pissin. asli yapmayan degil, yapamayandir.
üniversite harcını ödemek zorunda olan insan modelidir.
artık intihar etmelidir. çünkü bu insan modeli aynı zamanda eliyle taharetleniyor, eve ayakkabısını çıkarıp giriyor, evinde kliması yok; e dolayısıyla evi klimalı arkadaşları onu silmiş... 21. yüzyıla ayak uyduramamış... tey teeeeeeyyy!!!
toplumda en çok tutan modeldir. tabana iyi yayılmıştır. orta sınıfta bu modelden sorulur.
evimizde yoksa bunun için ekstra harcayabileceğim paramda yoksa ne yapayım jakuziyi şeklinde düşünebildiğim hededir.
yurdum insanının yarısından çoğudur.
"ben" diyebileceğim yakışıklı, karizmatik insan modelidir.
insandır. *
yapmış ve görgüsüzce bunu ortaya atmış insan modelinden daha "normal" bir insandır.
dar gelirlidir.
fakir tiptir. çekilmez. evet.
güncel Önemli Başlıklar