bugün

bu adamı kim bilir kişi yaptı? neden fikrine önem veriliyor?
görsel

Edit: kendi entrymş eksilicem o kadar sinirlendim.

Edit2: sorgulaması ve bilgi almak istemesi normal . Bunu biz yapmadık diye bu haldeyiz. Ama burda meseleyi dile getirirken yanlış getiriyor ve kelimeleri yanlış seçiyor.
z kuşağı koyunlarının güdücüsü olarak tv'ye çıkmıştır.

- eyyy koyunlarım
+ lordumeeeee..
istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu, şarkıcı Karsu ile birlikte yayın yaptı. imamoğlu videoyu kendi YouTube hesabından paylaştı.

Ekrem imamoğlu, kendi YouTube kanalından Karsu ile yemek yaptığı videoyu yayınladı. imamoğlu videoyu “Karsu ile yemek yaptık” notuyla paylaştı.

imamoğlu’nun YouTube hesabında yayımlanan videoda ünlü şarkıcı ile iBB Başkanı sigara böreği, humus ve salata yaptı.

imamoğlu videoda öğrencilik zamanlarında pilav, makarna ve salata yaptığını anlattı. 1992’de üniversite öğrencisiyken bir lokanta açtığını ve istanbul’un ilk Akçaabat köftecisinin kendisine ait olduğunu belirtti.
JAHREiN’DEN TEPKi

Online yayın platformu Twitch‘in en çok bilinen isimleri arasında yer alan ‘Jahrein’ lakaplı Ahmet Sonuç, imamoğlu’nun yemek formatlı yayınını eleştirerek ‘Niye?‘ diye sordu. Jahrein bu paylaşımı sebebiyle tepki topladı. Kendisine gelen tepkilere “Bu videonun prodüksiyonunun iBB bütçesinden ödendiğini ve bu bütçenin istanbul gibi bir şehirde illa ki daha faydalı bir yerde harcanabileceğini düşünemeyen fanboyların elinden oy alma hakkının alınması lazım gerçekten. Az fanboyluk, daha fazla vatandaşlık bilinci pls. Tşk” ifadeleriyle yanıt verdi.
CHP’DEN YANIT

Attığı tweetin ardından CHP’nin kendisine ulaştığını ve konuya ilişkin açıklama yaptığını belirten ‘Jahrein’ “CHP’den ulaştılar. Karsu bu videoda para almadan bulunmuş. Ekip imamoğlu’nun kendi PR ekibiymiş. Sadece nohutu iBB’den almışlar. (mutfaktan) Halkın parasıyla 1 kase humus yenmiş. Afiyet olsun. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. içim rahatladı. Gerisi önemli değil” dedi.

kaynak: (bkz: https://tele1.com.tr/imam...hpden-yanit-geldi-506776/)

jahrein mahlaslı arkadaş tepkisini dile getirmiş, Chp'de açıklama yapmış. duyarlılık olarak haksız diyemem (siyasi görüşünü bilmem), duyarlılığına devam edip böyle boşa yapılan harcamaların da hesabını sormaya devam edecek mi? oldu da sorguladı, sorguladığı birimlerden Chp'den geldiği gibi bir açıklama gelecek mi? bunları da dikkate almak lazım gelir.
Saçma sapan konuşan birçok siyasi ve sözde akademisyenden daha düzgün ve geçerli konuşan twitch yayıncısının tvye çıkma durumudur. Jahrein'i sevmek veya sevmemek için birçok sebebiniz olabilir fakat onun konuştuklarının veya dile getirdiklerinin onda birini söyleyecek cesareti olmayan insanların yayıncılık ve fiziksel özellikleri üzerinden saldırıp fikirleri hakkında tek kelime edememesi çok acı verici. Sev sevme bu adam bir şeylerin peşinde koşuyor, yurt kapısında pahalı olduğu için yemek yiyemeyen öğrencilere yemek dağıtması bile bu adamı birçok siyasiden üste taşır, herşeyden bağımsız düşünün artık bir şeyleri.
Jahrein her Türk vatandaşının yapması gereken sorgulama ve cevap isteme hakkını kullanmıştır.

Helal olsun kendisine. Bu sebeple jahrein.

Bu sebeple Ahmet sonuç.
akape yalakası olduğu belli.
ancak chpye karşı sorgulama yapabilir. hatta chpye kullandığı üslup iftira üslubuydu. akpye aynı üslupla "sorgulama" yaparsa süründürürler. o büyük götü yemez.
z kuşağının öküzü olarak mecliste yeri var. dönem böyle bir dönem, çok konuşan boş konuşan haklı sayılıyor.
Devletin kasasından çıkan 50TL lik manav alışverini bile sorguluyor daha ne kadar hakkımı savunabilir ki? Komik tarafı bunun için de Linç yiyor saçma bir şekilde. Keşkem istanbul'da yaşasamda 2023 sabahı baltaya mühür vururken oy masasını kırsam..
Kanımca magazin figürlerinden toplumsal duyar beklemekten iyidir. En azından bir kitleye hitap ediyor, tutarlı belgeli konuşuyor. illa etrafına mavi boncuk dağıtıp siyasi rant ve avanta peşinde koşan Zübükler mi siyaset yapacak?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.