bugün

-- alıntı --
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün öğrenci temsilcilerine verdiği yemeğe Jaguar marka otomobiliyle gelen Bilkent Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı, "Ben köy çocuğuyum neden üstüme geliniyor ki? Okula Ferrari ve Porsche ile gelenler de var. Arabamı bir ay garaja kapatacağım" dedi.

* hürriyet, 8 ocak 2011 - http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16711835.asp
-- alıntı --
ah canım kıyamam... bir siyaset bilimi öğrencisinin böyle alakasız argümanlar öne sürmesi çok gülünç. "jaguar otomobilim kimseyi ilgilendirmez" deyip geçebilirdi ama saçmalamış resmen. köy çocuğu olması onu tartışılmaz mı kılıyor? veya başkalarında daha "iyi" marka otomobillerin olması onu daha haklı görmemizi mi sağlayacak?
allahım malı mülkü ver ver de böyle embesillere neden veriyosun diye içlendiğim durumdur.
not: böylelerine murat131 yaraşır yok yok bis bis.
jaguarlı üniversite öğrencisi demek anası sikilmemiş çocuk demek gibi bir şeydir.öğrenci adamın jaguarla ne işi var.
cool adam'dan yüreklere su serpen açıklama geldi: "o ben değilim."

zaten "köy çocuğu" diyor, cool adam olma ihtimali baştan yoktu yani.
(bkz: tatil köyü)
herkes gibi normal bir üniversite öğrencisidir.

jaguar'ı olması kimseyi ilgilendirmez, beni de ilgilendirmez, ha kendisi biraz salak anladığım kadarıyla. jaguar'ıyla gitmenin anlamsızlığı içinde kaybolmuştur, yapmaya çalıştığı artistlik de cabası. belliymiş zaten, ilkokuldan beri başkanlığa oynuyormuş esasoğlanımız. ego tatmin sorunu yaşıyor anladığım kadarıyla, tatmin etsin birisi kendine gelsin, üzüldüm çocuğa.

parası olan parasını dilediği gibi harcasın lafım yok, ama böyle ucuz numaralarla insanların önünde şova gerek yok. hakikaten yok. ayıp.
köy çocuğuysa okula traktörle gitmesi gereken öğrencidir.
aynı zamanda demagoji yapan gençtir. jaguarın olabilir, madem bunun sıkıntı yaşatacağını biliyordun sende taksiyle gitseydin. geçin artık şu; "maddi durumu iyi olmayan insanları anlıyoruz" ezikliğini.. hepinizin derdi reklam a.q
akp'nin oy tabanı olan hacı hocaların gariban fakir fukara çoğunluğu,dünyevi işlerden uzaklaşın deyipte ne hikmetse çember sakallı olan bu kişilerin mercedes,audi ya da bmw'den aşağı arabaya binmemeleri ve adalet diye halkı kandırmaları gibi bir hareket.oldukça ikiyüzlü ve niyetini belli etmiştir.
gemicikleri olan hükümetin arabacıkları olan üniversiteli modelleridir.
üniversite öğrencilerinin "fakir olmaları gerektiğini?!?!" bilmiyordur.
diyelim ki evinizde gümüş kaşıkla yemek yiyorsunuz, bir yere misafirliğe gittiniz ve sofrada gümüş kaşık vardı. yemeğinizi yediniz, fakat ardından laf edildi "yemeğini gümüş kaşıkla yiyor" diye. garip olmaz mı, zaten her gün yaptığı bir şeyi adam neden cumhurbaşkanı davetine giderken yapmasın, neden kullanmıyor kendi aracını? mesele köşke giden çocuğun arabası değil mesele köşke giden kişi/kişiler olmalı. vakıf üniversitesinde ücretini ödeyerek okuyan öğrencilerin (bir kısmını tenzih ederim)çoğunun en büyük derdi ders çalışmakken ve genellikle aktivist öğrenciler içerisinde bulunmazken neden bilkent üniversitesi öğrencisi; "öğrenci sorunlarını görüşmek üzere" köşke gidiyor ki? asıl saçma olan buyken neden "jaguar" marka aracı mesele oldu anlamadım, parasının olması bir hata değil; elde etmek için hiç eylem yapmadığı öğrenci talepleri için orda olması hata. ha zaten sonrasında konuşturulursa saçmalayacak, gündem değişecek. ne şiş yanacak ne kebap. bu nedenle görüşmek için tercih o "jaguarlı çocuk" zaten, zekasından dolayı değil, bazı cümleleri kuramayacak olmasından dolayı.
http://www.tgb.gen.tr/hab...-marka-otomobiliyle-geldi
(bkz: jaguar lı gençler rahatsız)
--spoiler--
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üniversitelerin öğrenci konseyi başkanlarıyla yaptığı görüşme tartışılmaya devam ediyor.

Bu görüşmede en çok konuşulan olaysa, Bilkent Üniversitesi öğrenci temsilcisi Alper Yasin Altınel'in Jaguar marka lüks bir otomobille Köşk'e gelmesi oldu.

Çıkan haberlere göre; Altınel'in bir de özel şoförü vardı.

Odatv tartışma yaratan Alper Yasin Altınel'e ulaştı ve sorularını yöneltti. işte Altınel'in Odatv'ye yaptığı açıklamalardan satırbaşları:

- Jaguar arabam olduğu doğru ama özel şoförüm yok. Beni Köşk'e getiren yakın bir arkadaşımdı. Ailemin maddi durumu iyi olduğundan dolayı sahibim bu araca. inşallah, Allah herkese nasip eder.

- Dışarıda eylem yapıldığından haberimiz yoktu. Ama bana yakıştırılan "adamın durumu iyi, fakirlikten anlamaz" düşüncesini doğru bulmuyorum.

- Apolitik olmak zorundayım. Yoksa öğrenci konseyi başkanı olamazdım.

- Cumhurbaşkanı'ndan TBMM çatısı altında öğrenci parlamentosu kurulmasını talep ettim.

FACEBOOK'TA MEZUN GÖRÜNÜYOR

Altınel yaptığı açıklamada; ülkücü olduğu iddialarına ise şöyle yanıt verdi: "Olur da bir gün üniversiteden mezun olursam, o zaman siyaset konuşabilirim."

Facebook hesabında "mezun" ve "Kaftan Yazılım Otomasyon Arge Bilişim" adlı bir şirkette çalışıyor, diye görünen Altınel, bu konuyla ilgili şunları söyledi:

Ona dikkat etmedim, Siyaset Bilimi son sınıf öğrencisiyim. O şirket ise kuzenimin şirketi, arada yardım ediyorum.
--spoiler--
http://www.odatv.com/n.ph...ozlerden-kacti-0701111200
benim ev arkadasımda da vardı hemde zırhlıydı. Bilseydim kötü ayrılmazdık evden muabbetı sağlam tutardık. Belki bana da bi tur verir başbakanlığa giderdim bende. *
bir de ted kolejinde okuyup sınıfta kalıp sonra da aston martinle okula gelen vardır ki evlerden ırak.
- alıcam jaguar'ı, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı.
(bkz: anadolu) çocuğu olduğunu söyleyen kişi. tartışılır o ayrı.
sorulması gerekirdi hemen akabinde; hangi köy ?
jaguarlı öğrenci mi olur amk. öğrenci dediğin parasız kalır , çoğu zaman makarna + biraya talim eder.Borç ister. Jaguarla yanıma gelip biri benden borç istese bsg derim ben. Öğrenciysen öğrenciliğini bileceksin arkadaş ! Gerekirse otostop çekeceksin , günü tek öğünle geçiştiriceksin , makarnaya talim ediceksin , ayın 7'sini bekleyeceksin , krediyi aldığın gibi eve dışarıdan yemek söyleyeceksin ki öğrenci diyebilelim sana yani.
eeee boşuna dememiş atatürk; köylü milletin efendisidir.
bu adamı eleştirirken şunu düşünün, "adam bilkent öğrencisi" yani jaguarla gezmesi kadar doğal bir şey yok ki? hani cem yılmaz demişti zamanında bir söyleşisinde, ben buraya ferrari ile geliyorum, "züppe'ye bak" diyorlar, otobüsle gelsem "salağa bak, o kadar parası var otobüse biniyor diyecekler" bu çocuğunki de o hesap. senin olsa kullanmayacaksın sanki. bunu bildiğinden şimdi basacaksın eksi'yi, bas kanka.
orta afrika yerlisi ya da masai maranın bağrından kopup gelmiş üniversite öğrencisidir. pigme ise ortamlara akamayacak ülkemizde kaldığı sürece muhtelif maklube davetlerinde elinden geldiğince ''boy gösterecektir''. jaguarına gelince tempra sx altında can vererek asfaltta posteri çıkacaktır.
30 bin tlye alınabilecek en kaliteli araçlardan birine binen akıllı bir gençtir. corsa, fiesta filam olsa göze batmazdı sanırım bu kadar. ama o araç bilkent için o kadar normal ki...

bilkent de bir yana; o para için bence en güzel seçimlerden biri bana göre, ki biraz arabadan anlarım.
düşünün millet. bu adam konseyin başkanı ve bu konseyin genel sekreteri ise yusuf ziya özcan'ın oğlu.

ulan ne günahımız vardı da bu pislikler başımıza (!) geldi anlamak zor.

(başımıza geldi, deyim anlamındadır, formata uygundur. şakirtler ispiklemeden diyeyim.)
güncel Önemli Başlıklar