bugün

benjamin linus'un manevi başkanlığa atanacağı kulüptür.
dahil olduğum kulüptür. adam sanki adanın tapusuna sahipmiş gibi nedense biri bir şey yapmak istediğinde mutlaka "jack'e sordun mu?jack'in haberi var mı?" gibi bir tepkiyle karşılaşır.
(bkz: sayid jarrah esas oğlan olsun kampanyası) bu klubun fanları tarafından destekleneceği düşünülen kampanya.
isim babası olduğum klüptür. sevgili kardeşim bir avuç saçma'ya çok teşekkür ediyorum. ada da her boka maydanoz arkadaş. sıçacaklarını bile jack denen zibidiye soracaklar nerdeyse.
süper kahramanlara ezelden kıl olan biri olarak imzamı atıyorum katılımın altına. Hayır spidermanli, süpermanli kitap defter çanta var yakında bu amcamın da ürünleri çıkarsa şaşırmam. Ölsün, o derece.
vergiden kaçmak için dernek kisvesi altında kurulmuş bir cafedir. fakat, güzel yanları da vardır tabi. örneğin, papatya çayına doyum olmaz. o göt kadar papatya yaprağından da nasıl çay çıkarıyorlar o da bir merak konusu tabi ki.
jack shepard adada bir nevi diktatördür. iyilik kisvesi altında yaptığı sinsiliklere hepimiz şahidiz. kımıl kımıl kızların bulunduğu bir ada var bu adam bokla püsürle uğraşıyor. hadi john locke'u anlıyorum, yaşını başını almış kamışına artık su gitmez onun. ama bu jack denen adamda boy pos tamam ama içi boş.
sevmeme hakkımı patlak gözlü benjamin'e harcadığım için katılamadığım klüptür. kişisel olarak almamak gerekir ama, sempati duyma hakkımı da charlie'ye kullandım mesela.

nitekim (bkz: go get jack) diyerek protesto ettiğim klüptür. Yuuuh!

(bkz: yıkarım burayı)
doğruluk değil önemli olan cesaret ve gözü karalılıktır diyenlerin klübüdür. adanın iyileştirici gücü olsa dahi klübün karşı durduğu jack olmasaydı dizinin adı lost değil death vs. olabilirdi, zira adada jack hariç tıp ve türevleri herhangi bir bilgi sahibi insan bulunmamaktaydı-başlangıçta- artık sun'ın otlarıyla tedavi ne kadar mümkün olursa. o yüzden klübe temennim yiğidi öldürsünler amma hakkını yemesinlerdir.
istediğiniz kadar kulüp açın, hakkında ne söylerseniz söyleyin jack shephard ın sevenleri sevmeyenlerinden çoktur; dizi içinde hep önemli rollerde, önemli görevlerde seyredilmeye devam edecektir şeklinde gereksiz bir açıklama yapmama sebebiyet veren kulüp.
devamlı 'where is Jack?' repliğini duymaktan sıkılmış kitlenin mensubu olacağı kululuptür.*
(bkz: jack shephard sevmeyenler kulübünü sevmeyenler kulübü) gibi bir kulüp de olsa kokusundan yenmeyecektir.
duyarlı insanlardan oluşmuş bir kulüptür. gönülden destekliyorum kendilerini ayrıca.

bir insan her halttan da anlamaz ki!

(bkz: pis mükemmel)*
(bkz: ölümüne sawyer)
"tüüü hainler" dedirten klüptür.
karşımızda vıcık bir adam var, bu öyle pis bir adam ki, daha hala bugün "aslında ben lider olmak istemiyorum da, kaderim beni buna sürüklüyor, of allahım her şey ölesiye karışık!" gibi bir muhabbeti inatla sürdürebilen kişidir.

tanım: haklı savaşını her türlü illegal yollardan çözme adiliğine kalkışabilecek kulüptür. o derece nefret ediyoruz.

geber jack!
(bkz: babanı da al git bu adadan jack)*
(bkz: desmond hume)
(bkz: sayid jarrah)
(bkz: benjamin linus)
(bkz: james ford)
(bkz: john locke)
(bkz: hugo reyes)
en başta üyesi olmayı istediğim kulüptür. aynı zamanda senaryoyu dizi oyuncularından sadece jack rolündeki şahsa anlattıklarını öğrendiğimde yıkıldım.
hic bir insan kisisi mukemmel degildir. jack shephard da insan kisidir. o halde jack shephard mukemmel degildir iddiasini savunanlar klubu. (bkz: forever sawyer)
(bkz: sawyer rules)
(bkz: go sawyer go)
(bkz: jack go home)
lost sezon 3 finali'nden etkilenmeyenleri içinde bulunduğu grupçuk.
(bkz: ölmedi gitti piç)