bugün

çalıştığı saatin gerçek ücretini alırsa tabiki çalışacak. alıyor mu? hayır.
(bkz: yarrak affedersin)
Adamın umrunda değil ki kim ne demiş ne diyecek. Biri bir şey demeye kalkarsa hapse atarsın bu kadar basit. Sosyalizmden pek hoşlanmama rağmen bazen keşke sosyalizm olsa diyorum. En azından böyle bakanlar olmazdı ülkemizde.
(bkz: bakan sen yaparsın günüde 35 saate çıkar).
patron gerekirse bir metres daha tutacak şeklinde devam etmiş olabilir...olmaya da bilir...

sayın bakanımız, gözümüzün nuru, bilgi deryası, adalet timsali canımız ciğerimiz şahsiyet, önce kendi çocuğunu bi gönderip çalıştırabilir mi acaba o 16-18 saatlik işte..

ayıp ulan ayıp..insan utanır bu lafları etmeye...

delikanlıysan patrona de bakalım, bu adamlara adam gibi ücret ver, kıdemini yeme, izninin üstüne yatma, ihbar tazminatını ver, insana yakışır şartlarda çalıştır diye..

yuh sizi hala seçenlere.
işçi gerekirse uyumayacak. yok daha neler amk! direk götümüzü dönek istersen?
bunu dünyanın en pahalı enerjisini satan en başarısız enerji bakan söylüyor. gayet normaldir.
maalesef ki "devlet gerekirse işçiye en az 5 milyar maaş verecek" düşüncesini aklına getiremeyen bir insanın sözüdür.
sosyalizmle falan alakam yok ama bu kadarı ahlak dışı.
Yarı zamanlı çalışma sistemi ile işsizliğe çare olunur mu derken bakanın böyle bir gaf yapması çok sikindirik bir durum olmuş.
bu işçi milletini kucağa çektik bari köküne kadar döşeyelim zihniyeti ile söylenmiş söz, akıllı uslu konuşsalar adam olsalar nerdeeee.
hala bunlara neden oy veriliyor diye düşünmeme sebep olmuş söylem. yahu anlamıyorum. işçilere çiftçilere emeklilere memurlara karşı yapmadıkları gaf kalmadı. sadaka ekonomisi işsizlik almış başını gitmiş. baskılar dayaklar fetullah'ın copları öğrencileri öldüresiye dövüyor hala neyin oyunu alabiliyorlar ilginç...
(bkz: işçi gerekirse on bin lira maaş alacak)
bu adamlar bunları söylüyor, sonra işçi gidip bunlara oy veriyor. toptan manyağız amk.
fazla mesaisini alacak mı peki sayın bakan demek istediğim saçmalıktır. gerçi bu ülkenin saçma olmayan nesi kaldı ki? bir kaç düzene uymayanı da uçurdun mu tamamdır koyun sürüsü. amk hepinizin. uçurun beni de siz de kurtulun ben de.
bakanın demek istedği şu;

çalışsın ibneler işleri ne?

kaldırmasınlar kafalarını işlerinden. ot gibi yaşasınlar. sadece seçim günü ampul logosuna evet mührünü basıp siktir olup gitsin hayvanlar...
'zenginin halinden fakir anlamaz' hesabı işçinin halinden bakan ne anlar? oy vakti gelince 'işçilere zam işçilerin çalışma saatleri düşecek'..vs. ondan sonra vur kazmayı beline.
ne zaman uyuyacak, ailesine ne ara vakit ayıracak peki bu işçi diye sormak istediğim geri zekalının bakanı. sıkıyorsa sen çalış o kadar. yazık yahu.
bu söz açıkça insan haklıları sözleşmesine aykırı olduğu gibi türkiye cumhuriyet'i yasalarına da aykırıdır. ne der yasalar işçi bir günde en fazla 11 saat çalıştırılabilir. keşke bakan(!) yasalara bakarak konuşsaymış.
işçi sınıfını köle sanan ahmak bir bünyenin serzenişi.
(bkz: çalış köle çalışkan köle)
(bkz: arbeit macht frei)
herşeyi geçtim de aralarından bir kişi de çıkıp şu sözleri sarf edene karşı "ulan senin karakterinin ta aq" dememiş ya işte ben buna taktım. sizin karakterinizi s.kiyim hey orada oturup bu sözleri dinleyenler diyecem ama; siz de s.kilecek karakter bile kalmamış, o derece!
(bkz: akp gerekirse 24 saat soyacak)
sendikal bürokrasiye bir defa daha sövmemize neden olmuş açıklamadır. sendikaların işçiler tarafından yönetilmemesinin verdiği eksikliklerden kaynaklı bu açıklamalar bu kadar rahat yapılabiliyordur. dünyanın kaderini değiştirebilecek olan işçi sınıfı elbet hesabını soracaktır.
--spoiler--
ben biliyorum ki benim işçim işini bitirmen çıktığı direkten inmez. o direkte sorunu 8 saatte çözerse 8 saat 18 saatte çözerse 18 saat çalışır. o yüzden biz uzlaşı içerinde bütün emeklerimizi beraber ortaya koyarak türkiye'yi geliştireceğiz.
--spoiler--
8 saati 1 dakika geçe mesaisi vermezsen o işçi o direkten iner.*
taner yıldız sıçmığı.