bugün

sağlık açısından avantajlı olsa da zor bir durumdur. *
(bkz: işte öyle birşey)
(bkz: is yeri)
sigara içmeyenleri enterese etmeyen sorun. yaşasın dumansız hava sahası.
bağımlılıklarının esiri olma sonucu eziyet çekmek demek daha doğrudur.
hayatta hiç birşeye bağımlı olmamak gerektiğini öğrenemediğin sürece sürünmeye devam edeceksin insaoğlu.
tercih senin, farkında mısın güzel insan.
lavaboyu 2. adres haline getiren durum.
(bkz: tayyipsiz hava sahası)
çay'la birlikte sürekli balkon yada iş yerinin önüne çıkılması gereken iğrenç durum.
Sigara kullanmayan insanlar için harika bir durum. Ne gerek var kendisiyle birlikte başkalarını da zehirlemeye, değil mi ama?
yasağın kralıdır.
çalışma performansını etkileyen yasaktır. zira kişinin aklı işinde değil, kapının önünde, gözü saatindedir.
çalışma şevkimi kırıyorlar sonrada neden isteksizsin diyorlar. aklımda çıkıp sigara içmek varken adapte olamıyorum sayın müdürümmmmmmm.
resmen eziyettir yahu. dostun gelmiş karşılıklı birer türk kahvesi içelim demişsiniz. kahvenin yanında en iyi ne gider? bakma sağa sola çok da düşünme tabi ki sigara. hemen ispatlayayım, ebcet hesabında kavhe ve tüttün de birbirine denk imiş. bak ispatladım. ama bakıyorsun yasak. sokayım öyle yasağa diyip kapını kaparsın pencereni açarsın. o yüzden uyulmayan yasaktır.
kim söyledi içilmediğini,
içerim kardeşim allame-i cihan gelse engel olamaz.
camı açarım kimseye zarar vermem, rahatsız olan varsa (bkz: siktirsin gitsin) ofisimden, çokta fifi.
neymiş efendim içmeyenler de pasif içiciymiş (bkz: hassiktir diyorum hassiktir), siz hiç pasif içicinin sigaraya bağlı olarak akciğer kanserinden öldüğünü duydunuz mu?
sırf dumanı sevmiyor diye kabul etmiyor.
tamam senin evine geldiğim de içmem hadi sana zarar da vermem. ama evim de ofisim de bana karışırsan çok kötü bozarım, hatta bu öfkem sigaramı götünde söndürmeyle bile son bulabilir.
sigara orda yasak burda yasak şurda yasak.
ulan madem o kadar zararlı olduğunu biliyorsun o zaman ülkeden kaldırın bu pisliği, yasaklayın 4.murat gibi, siz de kurtulun biz de kurtulalım bu kadar basit.
ama (bkz: tekel)inizden para gelmez değilmi? pardon unutmuşum.
(bkz: ahada sigara içmemek)
çok sağlıklı bir durumdur.
gündüz sigara içme aralığımı 3-4 saate yükselten hede.

iyi de oldu aslında, daha az sigara içiyorum. akşamları da mı çalışsam ne?