bugün

Ben kim miyim ben vatandaşım..

Asgari ücrete boyun eğdim, peki dedim çünkü bu kadar işsiz varken piyasada benim bir işim olacaktı, ailemi geçindirecektim. Fazla mesailer yüklediler omuzlarıma, 8 saat çalışmam gerekirken 16 saat çalıştım hatta kimi zaman belki daha fazla. itiraz etmedim kendi kendimi robotlaştırdım. Kredi kartı aldım çünkü ailemi geçindiremedim. 6 m2 lik salonuma 106 ekran televizyon almasam olmazdı öyle değil mi? Aa bak burda bir de 5+1 surround ses sistemi varmış ne film izleriz bununla yahu. Çocuklarım kinetix değil de new balance ya da adidas giymek istediler onlar çocuklarım tabi ki aldım çünkü 800 lira maaş almama rağmen bankalar bana gold kart verdiler doya doya harca dediler bende aman nasıl olsa öderim dedim yaptım taksidi yaptım taksidi. Ben yani sayın hiçbir şeye itiraz etmeyen, kabullenen, alışan, boyun eğen vatandaş olarak çalıştım ha çalıştım. Ben çalıştım işveren üzerimden her gün daha da fazla artık değer elde etti, sömürebildiği kadar sömürdü benim emeğimi. O sermaye birikimi yaptıkça bunu teknolojik yatırımlarda kullandı ve artık bana ihtiyaç kalmadı. Ben kabullendim onlar beni yok ederken bir an bile düşünmediler. işsizim ve gırtlağa kadar borcum var ama beni yok eden bir sisteme hala boyun eğiyorum bu da benim rutinim sanırım.

Konunun benle alakası olmasa da ortalama bir vatandaş davranışını açıkladığını düşünüyorum.