bugün

milletvekilleri de dahil.mi? hayır öyleyse cimere bildireceğim de.
boşuna dememişler sırtını devlete yasla gerisini düşünme diye. bunun en güzel örneği budur işte.
Bir ay maaş vermeyin bak nasıl kuzu kuzu gidiyorlar. Evet.
öğretmenleri özellikler belirttim ki okurken belki biraz utanırlar..

ıyiki ek ders ve dyk denen zıkkım kesildi.
Öğretmenleri kıskanan çomarlar partisi kurulsun. Yüzde 80 oy alır.
Can sıkacağını da başkan yapalım.
boş insanlardır
zaten 15 gun tatil
3 ay tatil
resmi tatil
dini tatil
tatil tatil hep tatil

bi de avantadan maas.

oohh 10 dönüm bostan yan gel osman hahahah.
arkadaşlar ben bir dr olarak 2 aydır virüsle yüz yüze çalışıyorum. 1 haftadır semptomlarım başladı, belki pozitifim yarın anlayacağız. belki atlatacağız belki öleceğiz bilemiyorum. maaşım aynı bir değişiklik yok. hasta olursam tedavi alırken maaşım da kesilecek.

fakat öğretmenler okullar tatil iken ne yapabilir amk. elbette ki maaşını alacak, bu onun suçu değil. biz öğretmenin, öğencinin ve geri kalan herkesin de koruyuculuğunu üstlendik. biz bu illetle yüz yüze iken elim kaşınıyor götüm kaşınıyor tartılmaya geldim deyip maskesiz kurumları meşgul eden orangutanlardan kurtulsak yeter bize.
siktir aq hasedi.
Haramzadelerdir
Memleketin sırtındaki kamburlar..

iyiki ek ders ve dyk denen zıkkım kesildi.

çiftlik kurmuştular çiftlik !!
Zoomdan falan ders anlatıyoruz la öyle deme. Yada de kudurun amk.
Yevmiyeyle mi çalışıyoruz mk tabiki alacaz. Maaş, güvencedir.

Hangi çağda kaldı kafanız?

Ha derseniz ki memurlar başka işte çalışabilsin, ama çalışmadıkları günlerde memuriyetten para almasın, vallahi anlaştık derim.
Aynen öyle.

Çiftlik kurmuştular çiftlik !!
Aynen öyle.
Onların maaşları kesilse aç kalsalar hoşunuza mı gidecek? Diyelim kesildi maaşları, bunun size bize ne faydası olacak? Ondan kesilen maaş size mi bağlanacak? Ben zor durumda kalacaksam herkes zor durumda kalsın, aç kalsın mı istiyorsunuz?

Aynen öyle.
bu virüsten dolayı eve kapanma olayı uzarsa bir kısmı kesilir gibi geliyor bana çünkü özel sektöre ve memur olmayan halka para lazım. bu yardım kampanyaları neden yapılıyor sizce?

dışarı çıkamayan memurun vergi ile aldığı maaşı yatar ama özelde işler pek öyle değil. patron 1 ay öder 2 ay öder sonrası için üretmesi, iş yapması yani evden çıkması lazım özelin. evde kalın denirse de büyük ihtimal batar. özel batarsa = memurlar da kaybeder. çünkü memurlar, özel sektörün ve memur olmayan halkın verdiği vergilerle maaş alıyor. özel sektör ve memur olmayan halk vergi veremezse bundan memur da etkilenecek. bu zor durumda başta milletvekilleri olmak üzere, dua etmekten başka işe yaramayan diyanet gibi kurumların (ki dua etmek için o kadar bütçeye gerek yok) ve diğer benzeri kurumların bütçeleri yani çalışan-çalışmayan farketmez kesilmelidir. özel batarsa zaten kesilmiş gibi bir şey olacak. *
Resmen Yatarak para kazanan öğretmenlere para topluyoruz.
Başlığı açan arkadaş ek ders ve dyk olayını bildiğine göre uzun zamandır takip ediyor çalışma sistemimizi. Bilmediği bir şey var ki ek dersi alıyoruz. Sana mı kaldı bunları sorgulamak? Evde bir tane çocuğu idare edemezsiniz, küçücük sınıflarda 40 tane çocukla uğraşan öğretmenlere laf edersiniz.
Ayrıca bu başlığı açan şahsın salgın döneminde işten çıkarılıp maaşlarını alamayan insanlar yerine patronların yanında yer alması gerekir. Mantık aynı çünkü. "Ben maaşları kesen patronların yanındayım." dersen bu başlığın açılma gerekçesine saygı diyabilirim.
Şahsen Vicdanen rahat olmamama sebep olmuş olay. Düşünsene çalışmadan para kazanıyorsun. Neyse ki uzaktan eğitim diye bir şey var. Zaman ve mekan artık önemsiz bizim için. Dolayısıyla yaptığımız işi esnek şekilde uygulayabiliriz. Daha doğrusu etkili olacağını düşündüğün ancak sınıf ortamına taşıyamadığın araç gereç ve etkinlikler için aslında bir fırsat.
Maaşlarından en az 800 900 lira kesilmelidir.

Bu ne be!
hiçbir şekilde ne üretime ne bilime ne de başka bir şeye faydası olmayan imamların yanında ellleri öpülesi öğretmenlerdir.

bildiğim kadarıyla uzaktan eğitimle yine web üzerinden öğrencilerine ders veriyorlar. keşke namazlar da online kılınsa imamların yatmadığını görmüş oluruz.
Girilmeyen dersin parasını almak. Helal mi acaba sormak lazım. Evet.