bugün

En mantıklısıdır. Şimdi benzin ve mazotun durumu belli. Ee arabaların fiyatları da ortada. En iyi gidin bin TL lik bir bisiklet alın işe öyle gidin. Yakınsa tabiki.
ben işten ayrılmadan önce gidiyordum otobüs ve dolmuştan daha hızlı oluyor , yagmurlu ve çok soguk havalar da gidilmiyor sadece.
iş yeri bisikletle gidilebilecek mesafede ise çok iyi olur.
Hep isteyip hic yapamadığım. Evimle isim arasında 20 dklik bir yürüme mesafesi var. O yolu yürüyerek gidiyorum. Aslında bisikletle gitmek daha bı pratik ve mantıklı ama hem yokuş hem ana cadde hem ara yol var ve hepsi tehlikeli yollar. Azıcık cesaretim olsa yapardım. Cocuk musun sen diyen arkadaşımı da hiç sallamazdim açıkçası.bedava Spor zaman kazanma yolu.
Her gün 60 km yol yapmamı gerektirir.
Çok sıcak havalarda yapılmaması daha doğru.
iyi eylem ama terletir. Kokarsınız. Sonra şirkette taşak muhabbeti olursunuz. Evet.
çok ama çok keyifli ancak istanbulumuzda çok zor olandır. 1-2 km yol varsa gene sıkıntı yaşamazsın ama 5-10 km veya üzeri bir yol varsa o her birisi kendisini formula 1 pilotu zanneden arkadaşlar illa ki sana sıkıntılı anlar yaşatacaklardır.

ulan adam/kadın kaldırımın kenarında neredeyse kaldırıma 0 gidiyor inadına onun götünün dibine girip kornaya basıyorlar. panikliyor hali ile kimisi dengesini kaybedip düşüyor kimisinin hevesi kaçıyor. akşamları 5 km yolu yürüyerek gidiyorum spor olsun diye kaldırımlarda yürümek bile çok zor artık. yollara sığmıyorlar kaldırımlara çıkıyorlar arabaları ile. tepki gösterene de karşı tepki gösteriyorlar. oysa ki biraz daha medeniyet sınırlarına çekebilsek kendimizi her bakımdan büyük ilerleme sağlanacak bu mevzudan. yakıttan tasarruf, trafik rahatlar, insanlar spor yapmış olur, kirlilik önlenir.
Arada bir yaptığım eylem. Yağmurlarda zor oluyor.
hollanda da yaşıyor bazı ibneler.
görsel
Beni buldu siz kaçın.
Ev yokuşun tepesinde olduğundan benim için imkansız. Hadi o yokuştan ölmeden inebildim, akşam o yorgunlukla kendimi zor taşırken bir de bisikleti taşıyamam.
Öğretmen falan olsaydım kesin yapardım bunu.
Gereksiz bir eylemdir.
O kadar hazırlan parfüm sık sonra işe giderken kan ter içinde kal.
Mantıksız.
Aslında çok doğal olması gerekirken ülkemizde marjinal olan eylemdir. Sağlıklı, Trafik derdi yok, ucuz, çevre kirliliği yok. Gel gör ki türkiyenin başkentinde tek bir metre bisiklet yolu da yok.
Hollanda' da yaşıyorsanız, sıradan, ülkemizde ise marjinal bir durumdur.
Meselâ Istanbul' da, Kelle koltukta gitmenin öteki adıdır.
çok uzun mesafelerde malesef mümkün görünmeyen eylem. bir de bisiklet yolunu bırakın, kaldırım bile olmayan bir trafik düzensizliğine sahibiz.
geçen aya kadar yaptığım eylemdir. şu sıralar serin olmasından mütevellit bıraktığım için artık yürüyerek gidiyorum.
araçlara çok dikkat etmek gerekiyor. gelen trafiğin istikametinde ilerlemek daha bir güvenilir gibi. Gece iş dönüşlerinde ekstra dikkatli olunmalı.
hayalimde olan bir sey, gercekleştirmek için de her türlü imkanlarım var ama nedense bir türlü olmuyor..
Çevre bilinci sahibi olunduğunu gösterir.
Keşke hepimiz işe bisikletle gidebilsek.
fakirliktir.
büyükada da gercekleşmesi muhtemel durumdur.
çevreci takılmaktır. egzoz dumanlarını teneffüs ede ede işe gidendir.
istanbul'da birçok yararı olan eylemdir;

-efendim birincisi yol parası vermeyiz 1,5 tl den aylık 45 tl kar ederiz.

-ikincisi istanbul trafiğindeki sıkışıklıktan kurtulursun işe erken gidersin patronun gözüne girersin.

-üçüncüsü sabah sabah o kadar pedal çeviririz aynı zamanda sabah sporu yapmış oluruz ve sağlığımızı bozmayız.

-dördüncü ve son olarak da her sabah işe giderken doğayı kirletmeyiz dünyaya bir katkıda bulunmuş oluruz.

kısaca bisikletle işe gitmekten daha güzel bir şey yoktur.
güncel Önemli Başlıklar