bugün

Evraklarınız hazır ve işe başlayacaksınız.. Yok böyle bişey arkadaş. Kasım kasım kastırır adamı. Rahatlamak çok güçtür. Hele o ilk yolda başlayan stres 15 dakika içinde yer bitirir kişiyi. Gereksizdir ama yaşanır. Başlangıçlar neden böyle sancılı allahım..
wcye gitmeyi gerektirir bazen.

bi wcye git hacı rahatlarsın.*
beğenmezlerse beğenmesinler amk yaaa demek lazımdır. yoksa içinde çıkılmaz bir hal alır.
iş hayatının ilerleyen günlerinde yaşanılacak yusuf yusufların yanında hiç kalacak strestir.
hep bir şeyleri yanlış yapacağı hissi bir türlü yakayı bırakmaz.
berbat bir strestir.eğer insancıl bir iş arkadaşı varsa öğleye doğru yerini huzura bırakır, yoksa o zaman durum vahim.
herkese gülümseme zorunluluğa getiren içten içten neredeyim ben dedirten stres.
staja başlarken yaşanılan stresin yanında lafı bile edilmez.
başta herşey daha kolaydır, zaman geçince alınan sorumlulukla olusan stres çok daha öldürücüdür.
girdiğiniz şirkete göre değişir...
Misal cok dinamik bir yerse afallar gece uyku uyuyamazsınız.
Yatış bir yerse cok da etkilemez sizi. Girilen yere göre değişir yani.
bütün terslıkler ıle ılk gunden karsılaşılacagı varsayarsak dogru tespıttır.
ınsan ısı bılmemesıyle alakalı olarak bı heyecanlı bı streslı bı sıkıntılı. herkese komutanım ceker gıbı bı dısıplınlı,bıyere gıdılcekse eger.sızın gorevınız degılse bıle ben gıdeyımmı dıye.sacma onermeler. "sen otur yerıne süt oğlan ayakcı var burda"denılmış gıbı ikazlara mağruz kalmalar. herkez yemekhaneye yemege gıderken ılk gunkı stresten vede utangaclıktan olsa gerek ben tokum denılmeler.v.s v.s .. ılk gun atlatılınca ınsan daha bı neşeli oluyor canım.

edıt: tavsıye olarak sunu belırtmek.ısterım. ılk gun ıse baslamayın mumkunse.ızın alın.boylelıkle ılk gun stresı.atlatılmıs olur.
Bugün 2 saat sonra yaşıyacağım duygu.
Ayy boyle oluyor mu ki diye diye beynini yersin yeminle.
yanlış bir şey yapmayayım da ilk günden patlamayalım stresidir.
Bugün üzerimde olmayacak strestir. işe başlanan yer ile alakalıdır. şehirden uzak bir yerde çalışanlar birbirleriyle yalnız kalınca dayanışma da üst düzeyde oluyor. sülalem rahat, kasıntıların bol olduğu yerde çalışacaklara kolay gelsin.
hele ki bir iki hafta deneyip, tam siz alışırken, işletmemiz/firmamız için yeterlilik gösteremediniz derleerseeeee... hadi işin yoksa başka bir yerde tekrar yaşa aynı stresi.. çok kötü valla allah herkesin yardımcısı olsun.
ömürden bi on yıl alan strestir. ilk gün keşif günüdür.
Ne yaparsan yap, doğru gelmez yaptığın. iyi değildir. Çaresi ise, ya işe ilk günü atlayıp ikinci günden başlamak ya da hiç başlamamaktır. Bence ikinci seçenek candır.
"Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın." cümlesini felsefe edinerek kişi kendini rahatlatmalıdır. denedim çalışıyor.
yenisindir, kimseyi tanımıyorsundur, ortamı bilmezsin, acaba şöyle yapsam biri bir şey dermi düşüncesi belirir sürekli. uzar da uzar bu.
1 ay sonra işin orospusu olmuşsundur.