bugün

"trust no one" dir.

Başlık eksiden kusura bakmayın.
önünüze gelenin yedi ceddine sövün.

kural 2 yok.
Elinizden her iş gelmesindir. Yoksa her iş size kalır. Kendi işiniz ne ise onu yapın. Ne eksik ne fazla.
Saf salak görünün işinizi halledin ama halledemiyor gibi davranın yoksa başkalarının işi de size yüklenir.
ilk bir hafta herkesi gözlemleyin. işe başladığınız ilk hafta çoğu dedikodunuzu yapıyor olacaktır çünkü.
Bir üstün kimse ona sınırsız sonsuz yalakalık..

Çok geçmeden sizde size yalakalık yapan biri bulma konumuna eriseceksiniz..m
sizi kaybetmeyi göze alamayacakları bir seviyeye ulaşmaya çalışın.
Birisi vardı her şeyi bilme boşver bilsen de bilme demişti. Ben hiç yapamadım bunu ne istenirse yaparım yapabildiğim her işe koşarım yapamam demem. O yüzden semer de çok vuruldu.

Bir de bence asıl ilk kural alt _ üst kademe olan herkesle bey hanım olmak. Seviyeyi korumak adına.
Kimseye guvenme. Evet, o en cok yardimci oluyormus gibi davranan var ya; ona bile...
sağlam bir muhasebe. konuya hakim olmak.
Götü kollamak.
her sabaha olumlu ve sıfırdan başlar gibi başlamak.
Kimseye güvenmeyin ve uyanık olun.
Göz altından milleti süzmek.
Kibar olun, efendi olun.

iyi insan olarak anılmaktan korkmayın isterlerse arkanızdan enayi desinler(sonra bana çok teşekkür edeceksiniz)

Görevinizle ilgili hakkı, hukuku bilin, takipçisi olduğunuzu hissettirin, gerekirse gemileri yakmayı gerçekten göze alarak işe gidip gelin. Ama kibar olun.

Alakalı olarak, birden fazla zanaat edinmeye bakın, gün gelir işinizi bırakmak zorunda kalabilirsiniz, elektrik tamiri, tesisat filan öğrenin. Çok ciddiyim. Şahsen ben Japonca ve ufak terzilik, craft işleriyle uğraşmaya başladım. Devlet memuru olduğum halde.

Kibar olun, demiş miydim?
Yavşak olun.
Elinizden geleni yapın,sağa solu yalamayın herkesi siklemeyin.
Sonunu düşünmeden bir iş yapmayın.
işinizi yapıp, siktir olup evinize gidin. Hayat suits’teki gibi bişey değil.
Eğer mecbur değilseniz elinizden gelenin fazlasını yapmayın. Sizden istenen ne ise onu yapın, gerisini siktir edin. Zira kimsenin sikinde değilsiniz.
işte dışı, dışta işi, unutmak.
üstündekilere saygılı, mesafeli ve her şeyi söylemesen de yalansız ol. bu sana saygınlık kazandırır.

senle aynı seviyedekilere sıcakkanlı, mesafeli ve ketum ol. bu seni aşağıya çekmek istediklerinde ellerini kozsuz bırakır.

atındakilere cömert, mesafeli ve kibirsiz ol. bu saygının yanında sevgi de kazandırır. sevilmek sana kazandırır, bir gün o gün sahip oldukların elinden kayıp gitse bile.

hiçbirini yapamam diyorsan sadece mesafeli ol ve işini yap. büyük çoğunluğun ekmeğinin peşinde olduğunu unutma.
yalaka olcan benım gibi her gittin yerde müdür dövmücen
ondan sonra oldun yerde sayarsın maaşında oldu yerde sayar
o lolıta kızlarıda mudurler atar eve sende 100 lıralık eskortlarla ıdare edersın.
Orospu çocuğu olmaktır.iş hayatında orospu çocuğu olmazsanız başarılı olamazsınız.

Çünkü karşılacağınız herkes ego manyagi ya da patron yalakası ya da size üstünlük kurmaya çalışacak ya da yaptığı hatayı size yıkmaya çalışacak ya da tembel ya da yalancı kuyunuzu kazacak art niyetli orospu çocukları ve orospular olacak.