bugün

Belli bir iş veya mesleği yürüten kimselerin uğraşmakta oldukları alan anlamına gelir.
bok gibi bı hayattır. ortaokulda iken amcamın bayan kuaföründe çalışırdım ölüm gibiydi. ama bana çok şey kattığını da inkar edemem oda arkadaşlarım saçlarını dalgalı fonletiyor bana. ewed
Türlü o*sp*lukların döndüğü hayattır. Herkes birbirinin kuyusunu kazmaya ve amirlere şirin görünmeye uğraşır.
Sahte gülücükler saçılır. Arkasından sövülür.
3 gündür uzağım Allahım nasıl güzel bir his.
24 küsür yıl dile kolay. Yoruldum... Gerçekten yoruldum.
Geçinilebilecek bir emekli maaşı verseler de emekli olabilsek. Şu durumda eyt çıksa da ben emekli olamam çünkü.
Yarrak gibidir. 6 senedir bi yerde çalışıyordum, mayısta şirket şehir değiştirdiği için zorunlu olarak ayrıldım. 3 aydır yaşadığımı anladım aq. Sikerim işi. Mecbur yine iş bulup çalışcaz tabi orası ayrı.
Emekli maaşı alma hayali ile yaşayan emekçi. Hayatı boyunca çalışmak zorunda kalanların tümü.
(bkz: işçi)
''hayatın yalan'' lafındaki yalan hayat tam olarak budur. türlü sahtekarlık ve sıvacılık üstüne kurulu bir düzen vardır.

katlandığı kadar katlanır insan. sonra masa devrilir.
Ne islamidir ne insani.
asla başarılı olamadığım şey.
iş hayatının dinamiklerini anlamıyor ve ayak uyduramıyorum ben.
bir dönem işle ilgili kendimi duygusal olarak aşırı yıprattım.
her şeyi kişisel algılayarak değerimi iş üzerinden okumaya çalıştım.
şimdi sanki yaptığım hatalar ve aldığım karşılıklar aynı etkiyi bırakmıyor.
şimdi de asla çalışmadığım her şeyi geçiştirdiğim onu ben yapamam dediğim bir döneme girdim.
şüphesiz bu da sağlıklı değil. bakalım deneye deneye buluruz belki.
3 yıllık iş hayatı olmuş kişilerin sanki 30 yıldır çalışıyormuş gibi nutuk atmaları, sizden çok deneyimi olan insanlara tavsiye vermeleri ve çok bilmiş tavırları aşırı komik gelmeye başladı. Ay beni yine bir gülme aldı. Kardeşim yılların beyaz yakalısına anlatma bunları.
Machiavelli gibi “her şeyi hiçbir sınır yokmuşcasına yapma” fikri hep aklımın bir yerindeydi. Domino taşlarını dizip durdum 3 yıldır. Çevremde köşe başlarını oluşturacak kıymetli insanların zihnine usuldan usuldan amacıma yönelik fikirleri empoze etmeye çabaladım. Nitekim başardım. Şimdi tüm taşları bir araya getirme günü geldi çattı. Ya çok büyük olucam ya da batıcam.

Şans dileyin.*
hep okul hayatından daha güzel olduğunu düşündüm, hâlâ da aynı fikirdeyim. hiç değilse para kazanıyorsun kazandığın 11 bin de olsa.
Tek Çekirge zararsızdır. Korkma. Ama çekirge sürüsü gördün mü temkinli ol, gerekirse bir adım geri at. iş hayatında da senin üstüne oynayanlara karşı çekirge metodunu uygula.