bugün

1 haftadır başıma gelen durum.

çok büyük bir yer de değildi

a4 kağıdını dolduran güzel bir cv tanıtım ne derseniz artık

ücreti kendileri belirlesinler bile dedim.

ama bir cümlelik bir cevap bile gelmedi ilginç

ya maillere bakmıyorlar ya da olumsuz düşününce cevap verme gereği duymuyorlar.

umarım birincisidir.
'başvurunuz kabul edilmedi' demekten bile aciz insanların, firmaların olduğunu gösterir.
(bkz: biz sizi ararız)
--spoiler--
biz sizi ararız
--spoiler--

deyip aramayanlar yüzünden yaşanılan durumdur.
iş başvurusundan cevap alamayan kişiden daha az maaş isteyen ve daha iyi nitelikte olan elaman bulduklarını gösteren durum. kalifiyeli olmasa da daha az maaş istemesi firmalar için geçerli bir nedendir.
beraberinde başka iş başvuruları yapmayı getirir. sonra iş bulursunuz sırayla hepsi başlar aramaya amk.
(bkz: murphy kanunları)
(bkz: staj başvurusuna cevap alamamak)
türk mühendislerinin %80 inin yaşadığı durumdur.
-başvurunuz veritabanımıza kaydedilmiştir. uygun pozisyon çıkması halinde sizinle iletişime geçilecektir başka bir deyişle biz sizi ararız anlamına gelmektedir.
dandik bir üniversiteden mezun olanların sık sık yaşadığı hayal kırıklığı.

dandik olmayan üniversiteler: boun, gsü, odtü, hacettepe, msgsu, mülkiye, itü, yıldız teknik, recep tayyip erdoğan (rize üniversitesi).
başıma gelecek olaydır. bu hafta arayacaklardı.
yeterince iyi izlenim ya da güçlü bir cv oluşturamamaktan kaynaklanan durumdur. üzülmeden, gerekli şeyleri daha dikkatli hazırlamak gerekir. eninde sonunda başarı gelecektir.
Biz sizi ararızla aynı anlamdadır.
IK'nın vurdumduymazlığıdır.
kredi başvurusundan cevap alamamak gibi. biz sizi ararız dediler ama aramadı ibneler. bari bordroyu verseydiniz amk.
mezun olduktan sonra başıma gelen şeydi. ilk cevabı ise ali ağaoğlu' ndan aldım. bildiğin reddettiler. helal olsun lan. gerçi işi alamayacağımı biliyordum ama olsun net cevap vermişlerdi işte o an adamı sevmeye başladım.
işe kabul edilmediğinin göstergesidir. zamanla alışılır.
biz sizi ararız diyip aramayan vicdansız işverenlerin marifetidir. Bari ümitlendirmeyin be.