bugün

Küçükken yengem sadece bir tanesini birkaç saniye içerisinde yaptığı için bende 'aşırı zor kesin aşırı efor gerektirir bu yemek' diye algı oluşturmuş senelerce hiç mutfağa girip denememiştim bile hem nasıl olsa bizim yöremize ait bir yemek de değildi. Geçenlerde yine yapan birine denk geldim o an olayın aslında bilek hareketi olduğunu fark ettim. Henuz bir kez denemekle birlikte harcın yumurta ve su ayarı iyi tutturulursa ilerideki aşamalarda bir sıkıntı çıkmıyor gibi. Yine de tabi ki eli alışan ve kolayca yapabilen hanımlara helal olsun, kolay değil.
haşlarken çatlamıyorsa öp tepene koy kızıdır.
yapmayı bilen lakin annesi sürekli yaptırır diye bilmiyormuş gibi davranan kızlarda var.
içine ne koyduğuna göre değişen kızdır. patates koyuyosa has anadolu kızıdır, mercimek ve ceviz koyuyosa marjinaldir.
görsel
Hemen istemeye geliriz. Annem gelmeyebilir ama.*
hadi bakalım düşsün sazanlar. (nokta koydum boşluk bıraktım oldu mu? noktadan sonra büyük harfle başlanır yalnız noktalama işaretini değil işareti caım.
her türlüsü elimden gelen köfte. ister kızartma ister haşlama. ister oruk. bulgur köftelerini kimse bizim memleketten daha iyi yapamaz.
işte aranan kandır. hayırlı uğurlu olsun inşallah.
bundan 20 yıl önce zaten türk kızları anneden kayınvalideden öğrenip her yemeği yapıyordu. şimdi bunları yapmak ne zamandan beri önemli bir özelik oldu anlamadım.
Alıp baş tacı edilecek kızdır. Evet.
en asil duyguların insanıdır. sonuçta bazılarımız yumurta kırmayı yeni öğreniyor olabilir. takdir ettim tebrik ettim gerçekten bravo !
(bkz: içli köfte yapabilen erkek)
mayali hamurdan pogaca yapip, henuz pismeden firindan cikarip uzerine salcali sos dokulmus gibi bir manzara. icli koftenin esas espirisi ona elde oval sekli verebilmekten gecer. tabi ince acilmasi sartiyla.
şapka çıkarttım.
gurme olmak kolay değil her yemeği yapabilmek zorundasınız.
bunu da iyi başaran bir yazar var.
(bkz: essy)
Biriniz düşseniz keşke.
Çocuk oyuncağı yemeklerle gelme essy.
Ustalıkla içli köfteyi dağıtmadan haşlayabilen, kusursuz ovalliği sağlayabilen yetenek abidesi kızdır.

Allahım ne kadar da mükemmelim. Diğerlerinden alıp bana mı veriyorsun nedir. Harikayım.

görsel
gözlerim hafif buğulu bir şekilde okuduğum başlıktır. aah ah, keşke bir gün karşıma çıksan.. çok iyi yemek yaparım diyorlar, sonuç ise havuçlu kek, yani hüsran...
Güzel değilse -köfte değil kız- pek bir artısı olmayan kızdır malesef.
10 liraya içli köfte bulursun ama.
Neyse anladınız siz onu.
evlenilesidir, özellikle beylikdüzü tarafları revaçta bu ara.
Gelsin hemen evlenelim.

Maaş dolgun.
eğlenilecek kızdır. açık ve net.
evlenilecek kızın tarifidir. evet.
Hanim kizdir. Saygi duyarim, calisir maasi eline teslim eder arkama bile bakmam.
Tatava yapma eqle geç.
Az bi bize gelsin kızıdır. Bişe göstercem.
güncel Önemli Başlıklar