bugün

son iki gündür kendini yine belli eden yurdum insanı davranışıdır. bir tepkidir.
en yüksek perdeden karşı çıkışlar böyle konulara gelir nedense. neymiş birisi erken kalkın dedi diye birilerinin uykuları şimdiden kaçar. beyimiz akşam gezecek tozacak ziftlenecek ancak gece yarısı yatabilecek namaz derdi zaten yok uykusunu alır alamaz bilinmez sabah işe gdecek. ablalarımızda akşam artık dizilerini full biçimde seyretmenin keyfini yaşamak isteyecekki buna mani olabilecek erken mesai tehlikenin önde geleni.
oysaki islam dairesine uygun hayat yaşayana bu tarz cillop gibi uymaktadır.

birileri yine tehlikenin farkına varmıştır.
önce liseyi bitirip iş güç sahibi olduktan sonra ahkam kesmesi gereken yazar pavkırması. ne amaçla yazıldığını çok iyi bilmeme rağmen, iktidar yalakalığı yapacağım diye bu tarz bir düşünceyi savunmak bile ne kadar yersizdir?

insan evladının kendine ait bir kaç saati olması neden milletin zoruna gidiyor? insanların alkol alıp arkadaşlarıyla iki kelam muhabbet ile günün stresini atmaları neden asosyal, ezik, tiplerin zoruna gidiyor anlamış değilim.

ne oldu çocuğum çıkartmıyorlar mı seni abilerin ablaların yurttan? son giriş saatiniz 7 sabah kalkış saatiniz namaz vakti de ondan mı sen bu kadar dert ettin bizim iki saat fazla uykumuzu yada içtiğimiz iki kadeh rakıyı?

ben sana diyor muyum; "öteki dünyada sahip olacağın hurilerden bir makasta ben alayım?" oruç tutuyorsan namaz kılıyorsan, rakı yerine şerbet içip kuşluk vakti namaza kalkıyorsan benim için mi kalkıyorsun bre pezevenk" demezler mi adama? derler, derler de ben demem neme lazım sonra polemik falan olur hiç uğraşamam.

etme çoluk çocukla muhabbet küstürürsün, silme götün cam kırığıynan kesitirirsin. çin atasözlerinden şaşmayacaksın arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim..
Yazar burada bizim gibi yurdum insanlarına zeka seviyesinin ne kadar yüksek
olduğunu anlatmaya çalışmış.
insanların özel hayatının kutsal olduğunu, ona dışardan müdahalenin yanlış olduğunu anlamaya başlamış, yurdum insanıdır.
güncel Önemli Başlıklar