bugün

evlilik programlarından edindiğim çıkarımlara göre ( bazen zevkine izlerim) gelirin iyiyse, malın mülkün varsa gerisi tın tın. içki var, kumar var, alem var cümbüş var darbuka var 2 ev 1 araba birde 15000 gelirim var. vermiycen mi ?
içkim var sigaram var desem sonra dönüp kızın babasına 10 bin lira gelirim var desem kızı vermeyecek mi şimdi ?
hayirli evlattir.
Oldu olacak sevişmesin de.

Evlenilmeyecek insan
-içkisi, sigarası, kumarı, futbolu yok oğlumuzun.
+oğlunuzun yaşadığına emin misiniz?
sorusunu ortaya çıkaracak olaydır.
yemede yanında yat dercesine aile ulularının evlenme çağındaki dişi kişiliğe sunduğu buyurduğu telkin.
allah kısmet ederse annemin bir eksik bir fazla ile dillendireceği kayınvalide adayı mottosu.

neymiş efendim; içkisi yok da sigarası bok gibi efendim...
- içkisi de sigarasi da yok.
+ tam ideal damat işte.
- lan ne ideali, yok dediysek parasızlıktan yok!
+ haa desene öyle!!! aq ben öyle adamın. bi boka yaramaz.
ideal damadı tanımlarken eski zamanlarda kullanılan cümle. Artık ilave olarak "arabası var, cipi var, ailesi zengin" gibi ifadeler ek olarak kullanılmaktadır.
(bkz: süt cocugu)
(bkz: muhallebi cocugu)
çok tatsız ve renksiz kişiliklerdir.Şahsen hiç tercih etmem. iki kadeh atılıp keyfin azıcık çakırlanması hoştur, hele er kişinin.Her akşam otur çay iç.. bayar be!
belki bunların satıldıgı yerleri bilmeyen kişidir.elinden tutup karşıya geçirilesi*,sonra da tekel bayiisinin yerini gösterilesidir.
(bkz: evlenilecek kız)
(bkz: evlenilecek erkek)*
damat adayının hanesine yüklü miktarda bonus puan yazılmasına neden olacak söz öbeğidir.
öncesinde veya arkasından gelecek oğlumuzun mesleği ne sorusuna da tatmin edici bir cevap gelirse;
-verdiiiiikkk gittiiiii!
'' müjdemi isterim!! kızın babas razı olmuş!! kızı götürdün oglum!! tamamdır!! '' dır.
kız istemeden once babaya tanıstırılan cocuk için solenmıs bı cumle.Kız soler genelde baba cok iyi bi insan içki sigarası da yok bılmemne kumar oynamaz fln fln die de uzar.