bugün

Sarhoş olup , kadınların ırzına geçmesin de... Beni ilgilendirmez.
içki içmek marifet değil artık lükstür. fiyatlara bakınca bunu rahatça anlayabilirsiniz.
içki içmek marifet mi değil mi bilinmez ama o son tekila yok mu. Allahım bir an seni gördüm sanki.
içki içmenin günah olduğunu henüz kavrayamamış tiptir.
Çok içmesiyle hava atıyorsa veya içki şişelerini zıppırt instagramda falan paylaşıyorsa cidden uyuz bir tiptir. Böyle kendi halinde içen, kimseye zararı dokunmayan insanlara da gelmesin bu laf bir zahmet. Ben arada içiyorum, kimseye de bir rahatsızlık vermişliğim yok..
Bencede günahtır... lakin insanları yargılamak hiç doğru değil... Yani farklı bir kültürde yetişmek suç değil... biraz o insanlara saygı duyun... ve neden içtiğini sorup dertlerini dinleyin... bi adam belki namazlı niyazlıdır ama faiz alır... bi adamda vardır ki içki içerken ama onurludur... kimseyi sömürmez... Bende içmiyorum çok şükür... ama bu bana içenleri yargılamama imkan vermez... o yüzden o insanları sadece tövbeye davet edin...
Bu devirde marifet tabi yarram, 1 litre rakı 250 lira olmuş, siktimin eziği sen içme.
içmeyenleri küçük gören (öyle empoze etmeye çalışan) tiptir.
dünyanın en büyük marifeti sanıyorum ben.
Bir de çok içmekle övünen vardır ki evlerden ırak. Fazla alkol almanız dayanıklı olduğunuz anlamına gelmez sadece vücudunuzun buna alıştığını gösterir bu. Ben yıllardır ağırlık çalışıyorum salonlara gittiğimde gelen geçen steroit müptelası zanbeder beni en ağır işlerde de çalıştım ve iki bira bana yeter. Her zaman içmem zaten.
instada şişelerin storysini atmasın yeter.
cok ictigiyle ovunuyorsa ergendir, ellesmeyin buyudugunde gecer. ha yok, pahali ickileri tuketmeyi bir bok zannediyorsa zengin poserdir, al birani cekirdegini, sen de ic.

ancak baslik konumuz ve ozneleri hepimizin bildigi gibi ergen ruh hali ve poserlar disinda kaliyor.

aman bana ne diyemeyip her seyi yargilamayi kendine hak olarak goren kodumun yobazi diyor ki yanacaksin, cehennemliksin, vidi vidi.

sana ne lan it?
kısa ve net ezik, kişiliği tam oturmamış özenti bir tiptir.

bir de içen adamdan zarar gelmez diye nara atanlar var. arkadaşım hiç mi haber izlemiyorsunuz trafikte alkol yüzünden günde kaç can gittiğini hiç mi görmüyor veya düşünmüyorsunuz? Pandemiden önce her alkollü mekanların önünden geçtiğimde neredeyse bir olay patlak veriyordu. insanlar birbirlerine sövüp şişeler fırlatıyordu. hey gidi hala gelmiş zarar gelmez diyorlar. gülünç.
Gotlu göbekli olacak kişilerdir.
götü başı dağıtmadan içmek büyük bir marifettir.

bu da böyle bir entry'dir.
Bir de oraya buraya çok matahmış gibi fotoğrafını atan tiplerdir.

Ne yaparsa yapsın kimse karışamaz tabii ki ama milletin gözüne sokmaya da gerek yok. Eğer sizin için normal bir şeyse içtiğiniz kolayı neden bir yere atmıyorsunuz? O yüzden kimsenin umurunda değil ve görmek istediğini de sanmıyorum.
(bkz: içki içmeyi bir bok sanan zihniyet) tir.

Ay yazık.
Yılbaşı gecesi gene ortaya çıkmış tiptir. Evet.
Maldır. Net.
Ğötüyle içen zihniyettir. arkadaşlarla ayda bir çilingir kurar efendi efendi kalkar evimize gideriz. ben zaten türkiyede ki içme anlayışını hiç çözemedim. bir kesim isyan etmek için, bir kesim seküler olduğumu herkes görsün diye, bir kesim erkek olduğunu göstermek için, bir kısım ise artık büyüdüm diye içiyor. içki sadece kafa rahatlatmak için içilir. ama sadece içilir.
esenlikler.

nasıl mercedes'e binmek, rolex takmak bir marifet ise içki içmek de bir marifettir. çünkü üçü de çok pahalıdır. bunları kolay kolay yapabilecek bir babayiğit tanımıyorum.
Maldır alkol alınca ne oluyor sanki madalya mi takıyorlar yada sosyal statün mü yükseliyor nedir yani bu aşırı anlam yüklemeler.
Marifet değildir. Gösteriş için yapıyordur kesin.
Genellikle ergenliğe yeni adım atmış, kendini içki içince havalı, zengin ve önemli bir kişiliğe büründüğünü zanneden fakat tamamen karşı taraftan boş kendince dolu bir insan tipidir.
ićki içmek marifet değildir, tercihtir.

Lakin içki içenleri ayıplamak, kınamak, konuyla ilgili ahkâm kesmek hadsizliktir ve tabii ki eğitimsizliktir.