bugün

ifrat ve tefrit [bu kelimeleri seviyorum bokunu çıkartmak desem kimse ciddiye almaz ] içerisinde konuştuğumuz meselerden biri. bir gürüh ki, biz onlara kemalist kişilik bozukluğundan muzdarip aydıncıklar diyoruz [aslında şimdi ben dedim ] "bakın osmanlı padişahları bile içki içiyor bu dinciler de içkiyi kötüler bunlar osmanlı padişahlarından daha mı müslüman", embesilliğinde rakı sofralarında hıyarlaşırken, öbür kesim sanki osmanlı padişahları[ya da cumhuriyet dönemi kendilerine yakın hissettikleri siyasileri]peygamber ötesi varlıklarmış gibi amerikan futbolundaki savunma organisazyonlarında kendini heba ediyor.

allah'tan osmanlıya sempati besleyenler arasın da padişahların içtiği içkiye kutsallık atfetme gerzekliği yok.
iddiayı ortaya atanların 'azgınlıkta lut kavmini geçtikleri düşünülürse' bu, devede kulak kalır. içiniz rahat edecekse tamam padişahlar içki içmişlerdir. hatta çoğu zaman şişenin dibini bulmuşlardır. o halde ne duruyorsunuz hadi halaya...
merhum ertuğrul osman osmanoğlu'nun naklettiğine göre, ikinci abdulhamit de bu gruba dahildir. rom içermiş kendisi.
III. selim sırf değerli asma bahçelerinin varlığından dolayı kıbrıs' ın ele geçirilmesini salık vermiştir.
4. Murat, içkiyi yasakladığı halde, aşırı içki içmekten ölen tek padişahtır.
(bkz: recep erdoğan)
vardır ve hayli vardır tarihi gercekler. ayrıca olmasındada hiçbir sakınca yoktur.
abdestsiz yere ayak basmamak icin yataginin ucuna kiremit koyup uyandiginda teyemmum abdesti alan bir padisaha icki iciyordu demek iftiradan baska bir sey degildir.
aynı zamanda dini temsil eden halifelerdir.
hepsi icerdi dostlar... hatta ilk halife yavuz´un cok iyi sarap taniyan adam oldugu bile söylenir. fatih´ten bahsedilmis onu bilmiyorum. kanuni de icerdi. murat 4 malumdur.

ancak bu isi baska türlü degerlendirmek lazimdir. bunlar türk padisahlaridir. icki türk´ün hamurunda vardir. icki icseler de hicbiri kafayi yiyip herhangi bir tebasini hitler gibi kestirtmemistir. mesela yavuz öyle bir sey -sirf etnik etkilerden dolayi yapmaya kalksaydi-ki yavuz zamaninda bugünkü amerikan baskanlarindan falan cok daha güclüydü- hickimse ona engel olamazdi.

padisahlar ictikleri ickilerle degil, yaptiklari islerle anilmalidirlar. yukaridaki entry, bizim padisahlari tanrisallastirdigimiz hakkinda olani dogru degildir, icmistir, biz bunu kabul ederiz.

bir insan icki icince dinsiz olmaz.kuran´da böyle bir bilgi yoktur. adam inanir ama icki icer. ayni sey krallar sultanlar icin de gecerlidir.

icki icmeleri padisahlarin degerinden zerre kadar deger kaybettirmez. hatta onlari daha da insanlastirdigi icin sevimlilestirir. yavuz un sarap icen bir halife olmasi baska bir seydir, halifelik makamina ihanet edip etmedigi baska birseydir. kendisi zehir gibi bir hafizdi.

unutmayiniz ki- peygamberin zamaninda bile uzunca bir süre insanlar icki icerlerdi... hz.ebu bekir mesela mutlaka cok icki icmis bir kimse olsa gerektir- ancak peygamberin en iyi dostudur... bununla,icki icen iyidir, demek istemiyorum, ama icki ictigi icin insanlari müslüman saymamak islam in düsturunda yoktur. islam da sartlari yüzünden orospuluk yapmak zorunda kalmis kadina bile umut vardir, velev ki icki icen osmanli padisahi kötü olsun.

bu baslik padisahlari kötülemek amacli acilmis bir baslik midir degil midir bilemiyorum. ama biz bugün bu dili bu sekilde konusuyor ve avrupanin en büyük topraklarina sahip insanlar olarak yan gelip yatabiliyorsak bunda o "icki icen" padisahlarin oldukca önemli bir rolü olmus olsa gerektir.
Böyle bir durum olsun olmasın kimseyi ilgilendirmemelidir. Önemli olan bir padişahın ülkesi adına neler yaptığıdır.
padişahlar içki içmez, kızlar da terlemez ve tuvalette kalp şeklinde şeyler çıkarırlar.
hem dizide padişahların içki içerken gösterilmesi sayın bülent arınç'ın üzülmesine sebep olmuştur. haberlerde gördüm.
Vardı vardı da abdülhamiti de karıştıranların olduğunu görünce doğrusunu da yazmak gelmedi içimden.
Adam abdessiz yataktan kalkmaz,yatağının altında toprak kiremit bulundururdu,teyemmüm etmek için..
Bu kadar ince düşünen adam alkol alacak,40 gün ibadeti kabul görmeyeceğin bile bile..
Yalan söyleyen tarih utansın,yada onu uyduran göte şahsım kazık çaksın.

(bkz: cahil prof lar)
içenler arasında II. abdülhamid yoktur. ilk içen yıldırım beyazıt'tır. en ünlüsü ise IV. murat...

bunlardan başka içenler de olmuş olabilir; hatırlayamıyoruz..
zamanında carl friedrich gauss a gerizekalı diyen ucubelerin iddası.
ciddiye alınmaz..
içki içen padişah,

vay beee başlığa bak.Genelde bu tarz saçmalıklara yazıpta,o değerli şu dünyada ki belki de en çok önemsememiz gereken şey olan "zaman"ı boşa harcamıyorum.ama içimden geldi bu başlığa yazacağım.

Şimdi,bir padişahın içki içip içmemesi bizim için önemli midir ? Önemli olması gerekir mi ? içki içse ne olur içmese ne olur ?
Biraz düşünelim.Bak birlikte düşünüyoruz,düşünmek iyidir tavsiye ederim.Neyse,Fatih Sultan Mehmet'i ele alalım mesela.Bu adam,içki içti mi içmedi mi bilmiyorum,zerre de ilgilenmiyorum.ama diyelim ki içti.Ne değişecek,Fatih Sultan Mehmet içki içti diye zamanında adamın "Fatih"liğini elinden i alacağız,ya da "Istanbul" gibi dünyanın başkenti sıfatının en çok yakıştığı şehri fetheden gerçek bir "conqueror" olduğunu mu inkar edeceğiz.Yaptığı bu fetihle dünyayı salladığını,kökünden değiştirdiğini mi ?

Ne fark eder ki mına koyim.NE kadar boş,yüzeysel adamlarsınız."ÖZel insanları özel yapan özel hayatları değildir." VE bu insanlar özel hayatında 50 hatun almış olsa nolur,çapkın olsa nolur,içki içse nolur,tüfekle ayda yeni delikler açmaya çalışsa nolur? Soruyorum size nolur,ne kadar basit düşünceler bunlar.

Duydun muuu Atatürk içki içtiği için sirozdan ölmüşş..
Duydun muuu Sokrates aslında oğlancıymışş..
Duydun muuu Büyük iskender gögüs kıllarını aldırmışşş..
Duydun muuu bilmem ne padişahı aynı anda 2 kadın 1 erkekle birlikte oluyormuş...

Gibi saçma salak ve aptalca ifadeleri ciddiye alacak kadar beyinsizseniz size bir şey diyemem.Demem zaten,harcadığım nefese yazık olur.Sadece demek istedğim Şu Tarihi bir figürü,gündemi değiştiren bir lideri ele alırken o adamın özel hayatta ne yaptığına bakmayın,sizin için ne yaptığına,insanlık için ne yaptığına bakın.yoksa içkiye,şekle,şemale takılırsak işimiz var işimiz.
ikinci selim, ayyaş selim olarak da bilinir.
adam padişah içki içer tabi. stres, yorgunluk, eğlenceler... içki bu zamanlarda içilmez de ne zaman içilir? padişah da insan değil mi nihayetinde? bugün içki içmeyen siyasetçilerimiz çoğunlukta olduğu için padişahin içki içmesi de garip geliyor tabi insanlara.
beraber mi kafayı çektiniz de konuşuyorsunuz ...
ortaya tarihle ilgili bir bilgi atıyorsanız belge verin de görelim. belgesz konuşulan tarih sadece safsatadır.
haya bilmez torunlarına meze olur maalesef.
(bkz: içiyorum o halde padişahım)
http://www.n-f-k.com/nfkf...isahlari-icki-icer-miydi/ prof.dr ekrem buğra ekinci'den konuyla ilgili geniş bilgi
''her padişah içer'' gibi bir genelleme yapmak söz konusu değildir. içenide vardır, içmeyenide. ama arşivlerde ki kaynaklara göre en çok alkol içen padişahın, son dönemlerde görev yapan mehmed reşad olduğu yazar. kendisinin bir kuzuyla bir testi şarap içtiği kayıtlarda mevcuttur.
lan tabi içecek, koskoca padişah. ben öğrenci halimde gün aşırı bi küçük tüketiyorum.
ikinci abdülhamid de bunlardan biridir. öz torunu ertuğrul osman osmanoğlu nun naklettiğine göre arada sırada rom içermiş. ha içip içmemesi önemli değildir orası ayrı.

http://www.youtube.com/watch?v=4yevEfBb9eE
güncel Önemli Başlıklar