bugün

alkollü içecek içen babadır.

evlatlarına kötü örnek olan, çocuklarına sesini yükselten yavşaktır.
arkadaşımın babasıdır bu adam. cebindeki son parayı 70'lik rakıya yatırıp ilkokul 2. sınıfa giden kızına boya kitabı, barbie bebek almayan babadır. 49 yaşına varmış ama hayatın farkına varamamış bu pis alkolik.

Sosyal içici olanlara lafım yok, ayda yılda bir 2 teklik içip rakısını tekrar dolaba kaldıran beyfendiye lafım yok.

ama cebindeki her kuruşu içkiye yatıran orospu çocuğuna sesleniyorum ;

senin oğlun bu sabah benim omzumda ağladı.. sevgilisi tarafından terk edilmiş, parası yok diye. kız otobüse binmekten bıktığını söyleyip duruyormuş ve dün gece de ayrılmışlar.. çocuğa attığı son mesaj, " ben artık jeepi olan birisiyle beraberim, beni arama."

benim kankam dediğim adam çocuk gibi benim neden jeepim yok diye ağladı lan omzumda.. onun derdi araba değil tabiki, araba yüzünden sevdiğini kaybetmek.

20 yaşındaki bi gencin hayatında hiç ağzına sürmediği içki yüzünden babası kaybetmiş tüm parasını.
https://www.youtube.com/watch?v=cdrrOk9mqww
ağzıyla içen cinstense hiç bir sıkıntı olmayacaktır.

edit: alkolik babadan bahsetmiyoruz. içki içmek ve alkolik olmak bambaşkadır.
içki içen babaya örnek rahmetli eniştemdir, 3 tane oğlu vardı, sadece ortanca olanı içki içiyor, rahmetli olan büyük oğlu ve küçük oğlu hiç içki içmediler.
Annem ve babam sigara içmezlerken tiryaki oldum,
Kötü örnek midir? Evet kötü örnektir, ama onun yaptığını yapmak yada yapmamak kendi elimizde olan birşeydir,
içki içmenin suçu sadece babada değildir.
Genellikle alkolik bir babadır.

Çoğu zaman yatakta stres ve korkuyla beklediğim geceleri hatırlattı bu başlık. Acaba bugün de eve kör kütük gelip sabaha kadar benimle veya bizimle uğraşacak mı diye çok gece çakal uykusu uyumuşumdur. Çoğu uykum sarhoş insan bağırtısıyla bölünmüştür.

Şimdi En ufak sese bile uyanmam o günlerden kalan bir hatıradır.
ilk olarak başlık yanlış olmuş.

Alkolik baba yani benim dedemdi.
kendisini 2003 te sirozdan kaybettik. sirf dedem babamlar çocuk yaslarinda iken alkolik olduğu için düzenini bozmuş babam 12 amcam ise 14 yaşında okulu bırakıp eve ve o lanet olasica babalarına ( ne kadarlık bir babaysa ) bakmaya baslamislar. dedemin sigortalarini bile babam lar ödemiş daha o yaşında şu an babannem emekli aylığı alıyorsa ve oturduğu ev kendi eviyken biz ve amcamlar kiradaysak sebebi dedemin yediği boklari temizlemek içindir. babam şu an 49 yaşında ve ağzına bir kere bile alkol sigara sürmemiş insandir. iceni gorupte bende evlatlarimi bu hale sokmiyim diye hala bir şirkette garson olarak calisiyor.

kısaca siz siz olun alkolün dozunu aşmayin. belki babam okulunu bitirip şu anda bir avukat, bir mühendis , bir müteahhit olabilirdi ama babası yüzünden 35 yıldır garsonlukla geçinmeye ve bizi gecindirmeye calisiyor.

sizin hatalarinizin sonuçları çocuklarınıza torunlariniza hatta onların cocuklarina bir ceza olabilir.
eline geçen para ile faturaları ödemeyi düşünmeyen, eve yılda bir iki hadi bilemedin üç kez kahvaltılık alan ve bunun dışında etliye sütlüye karışmayan babadır.

içkiliyken ne yaptığını bilmez, annenizi başını yiyip ona krizler geçirdiği geceleri hafızanıza kazır. doğum gününüzü sıçar batırır, kardeşinizi yola çıkmadan bir gün evvel moralsiz bırakır tokatlar falan. evinin işini yapan işçiye içki ısmarlamayı adamlık zanner; adamlık zannettiği içki ısmarlama olayı için parayı karısından ister.

adamdır adam. uyandığında başka biridir, gece sarhoş geldiğinde bambaşka. yaptığı hataların bal gibi farkında olmasına rağmen içmekten ve üzmekten vazgeçmez.

tüm olaylara şahit olan siz ise yıllar geçtikçe psikolojisi bozuk bir birey olur çıkarsınız. tahammülsüz, her şeye çabucak sinirlenen, duygusallaşan, babasından nefret eden ve zaman zaman annesine bile parlayabilen, yaşının olgunluğunu veremeyen adeta küçük bir kız çocuğu oluverirsiniz. kardeşiniz ise yaş olarak sizden epey ufak olduğu için durumları tam olarak idrak edemez bazen; babanızla ilgili kötü sözler sarfettiğinizde, "babam ölse senin zerre kadar vicdanın sızlamaz" der. işin kötüsü haklıdır da; bu saatten sonra vicdanım sızlar mı hiç bilemem. arada güzelliklerine şahit olsam da, bir baba gibi sevemiyorum onu.
kızına zinayı tembihyebilir veya ne biliyim kızına erkek arkadaşı ile buluşmasından önce cebine prezarvatif yerleştirebilir.