bugün

Benim dayım çok içerdi her akşam kavga gürültü felan ama yengem dayımı döverdi.
öncelikle adam değildir. ayrıca kavga esnasında bıçaklanıp öldürülesi erkektir. allah düşmanımın başına vermesin ama ben böyle bir duruma düşsem yapardım bunu. hukukta bile yeri var meşru müdafaa ve zorunluluk hali olarak. ayrıca o saatten sonra beni müebbet hapis cezasına çarptırsalar bile en azından her gün bir ayyaşın ayağı altında ezilmeden nefes alacağım için o da koymaz.
eskiden babam. şimdi yeltenmiyor bile. ben varım cünkü.
içkiyle şiddeti yan yana getirip içkiye negatiflik katmak neden? içki içmeyen hanımını döven yığınla insan var. mesele içki meselesi değildir, insan karısını dövüyorsa buna mazeret sunacak mutlaka kendince haklı neden bulur. bu yüzden içkinin kasıtlı olarak karalanmasına karşıyım. içki insanı iyi eden, onu rahatlatıp gevşeten, kafasını hoş edip biraz karıncalanmasına neden olan zorunlu bir ihtiyaç. cinselik, barınma, içki ve beslenme. bunlar önemli şeyler.
o şahsiyete adam diyen çarpılır zaten içip içmemesi de onemli değil dövüyo mu dövüyo içkinin adını boyle şeylerle lekelemeye de hiç gerek yok.
şerefsiz adamdır.

captain obvious.
görsel
Adam değildir.
allahın belasını acilen vermesi gereken şeydir.

adam diyemedim
içip içip karısını döven adama içkiyi dötünden içirmek lazım . değil karısını dövmek içki içmeye tövbe eder .