bugün

fenerli olsaydım, 21 kasım'da içimden geçenlere galatasaray yazardım.
ask bu, ota da konar boka da...senin ben taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....
Her şeyin günün sonunda bir şaka olduğunu, insanların pek de değişmediğini, bu anlamsız varoluşuma kafayı takmadan keyif almaya çalışmam gerektiğini düşünüyorum.
geçmiyor. içim yok artık. bilerek mi yaptım, hayat mı bu hale getirdi beni bilmiyorum ama şikayetçi değilim pek. yapay zekaya sahip bir robottan farkım yok. yanlış da olsa mantıklı gelen kararlarımı uyguluyorum sadece. duygu namına bir şey yok içimde.
Ruh gibiyim.
(bkz: rte)

içimizden geçti.
eskiden dünyayı kendi elimden geldiğince yaşanabilir, iyi, temiz bir yer kılabilmek istiyordum, bu yönde çabalıyordum.

lakin bu dünyaya olan ümidim kalmadı.
her şey geçici ve her taraf, çoğu insan olabildiğine kirli. şu saatten sonra bize tutsak yeri bu dünya.

biz dünyaya benzemeyelim, kafi.
dünyayı değiştirmek bir yana artık, gözüm yok gibi.
içimden neler geçmiyor ki.

ilk olarak rutine bağlamanın ne kadar boktan olduğunu düşünüyorum sonrasında çevremin benden nasıl gün geçtikçe koptuğunu.
sabaha kadar da düşünsem değişen bir şey olmayacak şimdi de bunu düşünüyorum.
Dünya yorumlanmaya değer,
Peki ya yaşamaya..

bazen, başka bir gezegen bulsam diyorum..
tam şu anda düşünmeyi bıraktım ve içimdeki kekoyu uyandırdım. rober hatemo senden çok var dinliyorum.
gece gece bunu yazmak için uykudan kalktım sahi kemalistler neden silik yemiyor merak konusudur.
insanlar çok sikik amk iyi davranmaya yada alttan almaya gelmiyor kendini bir bok sanıyorlar. Bir kere taviz verdin mi değer verdin mi kendilerini öyle bir mertebeye koyuyorlar ki yaptıkları her şeyi kendilerine hak olarak görüyorlar.

Amk öyle bir durumdayım ki siktirip gitmek istiyorum her şeyi bırakıp ama günün sonunda dört duvar içinde kalıyorum yine. Tüm dünya bana sırtını dönmüş gibi.
Yorgunum ve ağrılar.
Eskisi kadar kolay uyuyamıyorum.
Denizde yüzüyor, boy boy odun
Evde ne şeker kaldı, ne de un
Denizde balık gibi yatıyor ay,
Şinanay yavrum şinanay
Böyle giderse pahalılık ;
Vay vay vay
Kafada ne tahta kalıcak , ne de yay.
içinden geçenleri...
çok yorgunum beni bekleme kaptan.
Birgün ölücek olmak.
her durakta duruyor inmiyorsun beleşci misin akli dengen mi bozuk anlamıyorum.
kafam kalındır.
Bu zamana kadar gelmediğine göre herhalde cehennemin dibindesin sevgilim.
'' insanlar yanılgılarını , yorgunluklarının yerini kesif yalnızlıklar aldığında anlıyor . ''

Çarıklı Fasulye
Ekonomi, alım gücü, huzur ,sosyalleşme hayellerimize veda’dan sonra seçimlerdeki aday alternatifsizliğimizede veda ettik
elektrik, doğalgaz, benzin zamları..
Sana yapacaklarimin yarısı, aklımda yok...

Herkes hakettigini yaşarmış. Şimdi sıra sende...

Evet.
Ben çok günah işliyorum.

Yaratıcımızı, yüce Allah ı çok seviyorum. Ayrılmaz bir parçam Allah inancı. Ancak onun yasaklarına uyamamak benim vicdanımı çok rahatsız ediyor.