bugün

dudakların kıpırdamadan, yüzünün şekli değişmeden, durmaksızın şarkı söylemektir.
bunun bir de içinden konuşmak hali vardır.
kendini ifade etme yollarından biridir.
içimdeki şu şarkılar sussa da kafamı dinlesem dedirttirir bazen:

"Mevsim rüzgarları ne zaman eserse
O zaman hatırlarım
Çocukluk rüyalarım
Şeytan uçurtmalarım

Öper beni annem yanaklarımdan
Güzel bir rüyada
Sanki sevdiklerim hayattalarken hala

Akşama doğru azalırsa yağmur
Kız Kulesi ve Adalar
Ah burda olsan çok güzel hala
istanbul'da sonbahar

Her zaman kolay değil
Sevmeden sevişmek
Tanımak bir vücudu yavaşça öğrenmek
Alışmak ve kaybetmek

istanbul bugün yorgun
Üzgün ve yaşlanmış
Biraz kilo almış
Ağlamış yine, rimelleri akıyor

Akşama doğru azalırsa yağmur
Kız kulesi ve adalar
Ah burda olsan çok güzel hala
istanbul'da sonbahar.."

bi sus teoman!
akla çivi gibi çakılan bir şarkıya ratlamaktan ya da çok mutlu olmaktan mütevellittir.
(bkz: reklam müzikleri)
uyuz olunan şarkının dile yapışması sonucu karşılaşılan isteksiz durum.
eğer uyuz olunan bir şarkıysa muhakkak farketmeden ezberlersin.ve tüm gün ve onu takip eden 1 hafta kendini o uyuz şarkıyı mırıldanırken bulur, ifrit olursun.

bkz:kon kon kon kalbime kon sınava soksan beni on alırım on on
tamamen istem dışı özellikle de sınavlarda sürekli başıma gelen hadisedir. çoğu zaman motive edicidir aslında ama sınavda olduğumu ve son 5 dakikamın kaldığını hatırlatan gözetmen uyarısını duyar duymaz " kes sesini!" diyerekten basmak zorunda kalırım stop butonuna. özellikle reklam müzikleri, dizi jigle ları ve nedendir hala çözemediğim biçimde nefret ettiğim, kıl kaptığım şarkılar beynimin bir köşesinde çalar durur tüm sınav boyunca.
olmadık yerlerde içindeki kopkop durum yüzünden olmadık hareketler yapmana sebep olan durum.hele omuzlara hakim olmak oldukça güç.
- Nen var Zeze?
- Hiç. Şarkı söylüyordum.
- Şarkı mı söylüyordun?
- Evet.
- Öyleyse ben sağır olmalıyım.
- insanın içinden de şarki söyleyebildiğini bilmiyor muydu yoksa? Bir
şey demedim. Bilmiyorsa bunu ona öğretmeyecektim.

*
'parmağında yüzükler kolunda bilezikler oy sana dolanayım oy oy yo yo ma ma ma ma mikrofon şov bir derrrrrdiiiim var artııııık tuuuuuutaaaaaamam içimdeeee biiiirrr şarkısıııın seeeeennn varya seeeeeeen başımın tacııı gözümün bebeğiiii bi güzellik yapsanaaaaa gece bende kalsanaaaa kitabına uydur gell uysada uymasadaaaa atmaaaaaaa atmaaaaaaaa bir taş attım pencereye tık deeediii anasını çıktı kızım evde yok ben almam alanada maniii olmam senden bana hiç hayır yooooooookkk demedim mi deme demedimmiiiiii gönül sana söylemedimmi bu aşkııııın kaaatili seeeeensiiiiiiiinnn...' diye giden bir şarkıdan diğer şarkıya geçme durumudur. içinden artık durdurmak istersin ama bu şarkı söylemeyi durduramazsın. psikolojik bozuklukların olduğunun göstergesidir. özellikle uyumak üzereyken birden bire başlarsa sıçtınız. mahallenin müezzini size eşlik eder 'allahu ekber allahu ekber..' diye.
aşkın narında yanarken yapılan farkında olmadan sürekli dilinde dolaşan şarkının beynini kemirmesi durumudur.