bugün

bayilik olan bir kahvecide (kahve şuyu buyu şeklinde 40.000 tane var ya onlardan) 'frozen' adı altında satılan soğuk süt, mango-limon-akla gelebilecek tropikal meyveler karışımlı bir şey içmiştim. normalde "para verdim lan!" der bitiririm pek çok şeyi ama gitmedi sayın sözlük; inmedi boğazımdan...
frozen ince çekilmiş buzla yapılıyor. adamlar milkshake yapmışlar -soğuk süt, dondurma, aroma- ve bunun frozen olduğunu iddia ediyorlar. kötü bir müessese.

geçenlerde arkadaş zoruyla yine gittim, frozenları hâlâ berbat.
akıllanmıyorum.
bugun midpointte içtiğim ginger pineapple. adamlar ananastan fazla zencefil koymuşlar resmen.
Güney kore’de biber suyu.
boza. kötü çağrışımlar yapması da cabası.
Vücutta ödem ve iltihabı temizliyor muş diye kaynatılmış soğan suyu içtim.

Sonuç yemeklerde dahi soğan görmeye tahammülüm yok.

Soğan suyu sevenler eksilemiş.
Gece susuzluktan ölüyor halde uyandiktan sonra anneciğimin mutfaga biraktigi sirkeli su.. Içmiş bulundum ve dilimin kemiği hala yerine gelmedi.
Kahvelerde satılan nane. içmeden burnunuza bir asit gibi yanma gelir. içince boğaz falan kalmaz ve her şeyi süpürür götürür.
Kombu çayı.
Ben domates suyundan müthiş nefret etmiştim. O gün bugündür içmem.
Bir defasında boğazım biraz rahatsızdı ve meraktan aktardan 1.5 tl gibi bir fiyata 25 gr meyan kökü alıp demlemiştim, o olsa gerek.
Şalgam nedense hiç sevmiyorum .
Vişne şarabı, Allah affetsin daha rezil birşey görmedim kimin aklına geldiyse iğrenç birsey.
Pina colada. Gerçi denediğim çoğu kokteyli hiç sevemedim ama bunu ayrı bir sevmiyorum. Alkol şeker/şurupla karıştırılıp mahvedilmemeli sanki. Bilemiyorum kendimi hiç kokteyl insanı olarak göremiyorum.
(bkz: malibu)
maydanoz suyudur. onu içmek yerine ölmeyi tercih edebilirsiniz.