bugün

şimdiye kadar içtiklerim içinde mırra'dır. acı acı ne o öyle. gerçi bi şekilde içiliyor ama bildiğin zehir.
boza. kötü çağrışımlar yapması da cabası.
Biradır aslında sorun içecekte değil anımsattıklarında. Ayrıca beyaz şarap varken bira ne ya
Ben domates suyundan müthiş nefret etmiştim. O gün bugündür içmem.
Gece susuzluktan ölüyor halde uyandiktan sonra anneciğimin mutfaga biraktigi sirkeli su.. Içmiş bulundum ve dilimin kemiği hala yerine gelmedi.
maltanadır çöpe gitmiş kola parasını gavur etmeme sebep olmuştur.
meyan şerbeti olsa gerek.
Şalgam nedense hiç sevmiyorum .
Pina colada. Gerçi denediğim çoğu kokteyli hiç sevemedim ama bunu ayrı bir sevmiyorum. Alkol şeker/şurupla karıştırılıp mahvedilmemeli sanki. Bilemiyorum kendimi hiç kokteyl insanı olarak göremiyorum.
Dibek kahvesi.
Absent. Bildiğin zehir, şeker eritmek falan fayda etmiyor.
Asidi kaçmış kola. Fakat asidi kaçmamışken kendisi içilen en güzel içeceğe dönüşüyor şahsım açısından.
bugun midpointte içtiğim ginger pineapple. adamlar ananastan fazla zencefil koymuşlar resmen.
Endonezya çayıdır. Allah belasını versindir.
maydanoz suyudur. onu içmek yerine ölmeyi tercih edebilirsiniz.
(bkz: monster energy) hani şu yeşil olanından.
Başıma bir şey gelmeyecekse ısırgan otu suyudur.
Tunusta içtiğim yöresel çay benzeri bir içecek, içindeki şekerden beynim zangırdadı resmen. Bizim kış çayı dediğimiz şeyin daha yoğunu, zaten kış çayı karışımıda bence iğrenç bir tat.
boza diyenlerin kalitesiz, iyi yapılmamış boza içtikleri muhtemeldir. gerçekten beğenmemiş de olabilirler tabii. ama migros gıda fuarında tatmıştım benim için mükemmeldi. onun dışında içtiğim en berbat içecek zemzemdi. daha doğrusu zemzem tadında yabancı marka bir suydu.
Bisküvili soda. Erzincan’a yolu düşen iyi bilir. Erzincanlılara sevgiler.
soğan, maydanoz, kekik, karabiber, limon, zencefil ve birkaç bitkinin daha kaynatılmasıyla ortaya çıkan iğrenç su. he faydalıdır değildir bilemem ama içtiğim en iğrenç şeydi diyebilirim.
adaçayı. bu çayın hem kokusu hem de tadı sarmaz beni.
Kombu çayı.
(bkz: malibu)
(bkz: kızartma yağı)

cocukken elektrikler kesilmisti.
annem mutfakta kizartma yagini suzup masaya koymus bardaga.
bir susadim karanlikta bardak elime gecer gecmez kafaya diktim.
o hissi size anlatamam.
anladigimda yag yemek borumdan agir agir akiyordu.
rum+hindistan cevizi+lime karışımı.