bugün

içerenköy'ün kendisiyle alakası bulunmayan bir ilçeye sonradan bağlanmış olmasıdır.
konum ve yapı olarak kadıköy'e bağlı olan bostancı, kozyatağı, erenköy ve göztepe'ye daha yakın olan içerenköy'ün sonradan kendisiyle alakası bulunmayan ataşehir ilçesine bağlanmış olmasıdır.

(bkz: yanlış ilçeye bağlı semtler)
(bkz: dedim olabilir)
içerenköy'ün kadıköy'den alınıp sonradan ataşehir'e bağlanmış olmasıdır.

(bkz: yanlış ilçeye bağlı semtler)
ataşehir ile alakası bulunmayan içerenköy'ün eskiden bağlı olduğu kadıköy'den alınıp ataşehir ilçesine verilmiş olmasıdır.
ataşehir ile alakası olmayan içerenköy'ün yanlış ilçeye bağlı olmasıdır. zaten eskiden kadıköy'e bağlıydı.
içerenköy'ün ataşehir'e bağlanmasına hala içim ısınamadı. gerek konum gerek yapı olarak eskiden bağlı olduğu kadıköy'ün bir semti gibi. ataşehir ilçesi ile alakası yok. tekrar gerçek sahibi olan kadıköy'e geri verilmesini diliyorum.
ataşehir in konumu gereği içerenköy un bağlı olması gayet normaldir. umraniyenin dibinde olan esatpaşa ve örnek mahallesinin atasehire bagli olmasi sorgulansa bi nebze düşünülür de...
Ataşehir; ümraniye, kadıköy, üsküdar gibi ilçelerden 12 ye yakın mahallenin birleştirilmesi sonucu oluşturulan bir yerleşke. Anadolu yakasının en sikko ve sonradan görme varoş yerlerinden biri ayrıca. Yeri de rezil, misal kadıköy den araçla gitmek için ne uzak ne yakın, ama toplu taşıma bile doğru dürüst geçmiyor. Metro en az bir 6 ay daha olmayacak keza.

Özetle içerenköy gibi bir yerin ataşehir e bağlı olması şaşırtıcı değil.
carrefor unu çok gittim .
içerenköy semtinin yanlış ilçeye bağlı olması durumdur.
burası konum olarak bağlı olduğu ataşehir'in ilçe merkezine daha yakın olmasına rağmen kültür ve yapı olarak ataşehir ile alakası yoktur ve eskiden bağlı olduğu kadıköy'ün bir semti gibidir. komşu olduğu küçükbakkalköy (ataşehir merkez ile komşu) ve kayışdağı semtlerinden daha gelişmiş, farklı ve daha merkezidir. yapı olarak diğer kadıköy semtleri ile benzerdir. ancak e5 karayolu sınır olarak kabul edildiği için ataşehir'de kalmıştır. ayrıca (mesafe olarak uzak olmasına rağmen) bostancı'nın dibinde ve daha iç içedir. bu sebeple tekrar kadıköy'e bağlanması gerektiğini düşünüyorum. zaten eskiden kadıköy'e bağlıydı. aradaki sınır e5 yerine kayışdağı caddesi olmalıdır. (bilmeyenler için kayışdağı caddesi içerenköy ve küçükbakkalköy semtlerini birbirinden ayırıyor ve caddenin 2 tarafı da kültür olarak birbirinden farklı. caddeyi geçince yapı değişiyor.)