bugün

Şimdi düşünüyorum da böyle sığırlarla dolu ülkeyi, 50 senelik inönü fotoğrafıyla kandıran, kendi icraatlarını inönü dönemiyle kıyaslayıp başarılı olduğunu ispat etmeye çalışan adamın yönetmesi gayet normal.
galatasaray taraftarı böyle şeylerle ilgilenmez nereden eyyam bulurum onunla ilgilenir.
Sene 1940’da yaşanmış olay.

Bu maçı canlı kanlı izlemiş 6000 adet farksever şimdilerde nerede ne yapıyor acaba? Bir çoğu vefat etmiştir yalnız içlerinde yaşayanlar da vardır.

Bu dedelerimden bazıları 15-16 yaşında maça gitmiş desek aşağı yukarı 1925 yılında doğmuşlar demektir.

Şimdilerle 93 yaşında bu taraftarlar. Elbet içlerinde hala hayatta olanlar vardır. Kendileri bulunsa, şöyle beşiktaş meydanında yanına şu anki kadrodan birkaç yaşıtı da getirilse, adriano, pepe, love falan.. güzel bir sinerji olur, yeni nesil arabacıları etrafına toplayıp anlatsa..

Ne tür bir duygudur bilemiyorum. Ne anlatır muamma ama cümlelerinin sonunu ‘böyle gelmiş böyle gidecek’ gibi bir sonla finallendireceğine eminim.

Ps: 2007 yılında da 8 fark görmüş eski topraklardır. Bu skordan kurtulmuşlarsa da 2007’deki skor baya etkilemiştir. Bu kadar darbeye taş olsa dayanmaz. Aralarda da 0-6 falanlar var.. vayki vay.

Bu dedelerimizden helallik almadan semtçiler cennete adım bile atamaz.

görsel