bugün

öncelikle iç mimarlık ile karıştırılmaması gereken bölümdür. iç mimarlık sayısal, iç mimarlık ve çevre tasarımı eşit ağırlık puanı ile öğrenci alır. iş imkanı iyi diye duymuştum. ama net bir bilgim yok.
hakkında bir türlü net bilgiye ulaşılamayan, merak edilesi bölüm. *
(bkz: tercih dönemi sıkıntısı)
Tm 1 puanı ile alır. özel yetenek sınavlarına da tabi tutulduğunu duymuştum ancak bu son bilgi kesin değil.
bazı vakıf üniversiteleri ve mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi'nin yetenek sınavıyla, kalan üniversitelerin ise tm-1 puanıyla öğrenci aldığı bölüm. basic design dersine dikkat edilmelidir, ilk seneden kalmak istenmiyorsa o derse özel bir emek harcanması gerekir.

soyut şeyleri somuta dönüştürme gibi bi merakınız varsa kesin seçilmesi gereken bölüm (mimarlık ve entas ile birlikte) ama diyorsanız ki ben kitaptan okuduğum şeyleri ezberleyip bölüm bitirmek istiyorum, bu bölüm size göre değil. çünkü size verilenler ile istenenler arasında uçurum var. hocalar size 1 kelime verir mesela, hiyerarşi der, siz bunu 4 hafta düşünür bulamazsanız, sıçtınız. istediğiniz kadar projeye emek verin, yanlışsanız d'lere c-'lere razı olacaksınız. ama eğer hocalarınızla aynı frekansı tutturduysanız yaşadınız, çünkü hiçbir şey, haftalarca aylarca uğraşıp, beyin yakıp, parmak kesip ortaya çıkardığınız projenin beğenilmesi kadar güzel bir haz veremez (diğer fakültelerde böyle bir şey olduğunu sanmıyorum, belki iletişim'de vardır). uzun lafın kısası sabırlı, el yatkınlığı ve hayalgücü olan kişilerin seçmesi gereken bölümdür. ha bir de en az 2-3 adet içmimarlık dergisine üye olmak lazım, fikir vermesi açısından.
Sayısaldan alım yapan iç mimarlıktan ne farkı olduğu merak edilen bölüm. Eşit Ağırlıktan alım yapmakla birlikte puanları da sayısaldan alım yapan iç mimarlığa oranla düşüktür, nedeni merak edilir...
mimarlık dalında bir bölüm. pek fazla ayrıntılı bilgi bulunmuyor.

tercih etmeyi düşünen çok yakın bir arkadaşım için kafamda sorular var bu bölüm hakkında. mezun olan ya da okuyan yazarlarımız olup olmadığını merak ediyorum. eğer varsa öyle birileri yardımcı olurlarsa sevinirim.
Allah yardımcımız olsun lakin çok zor bölümdür. ilk yıl sadece okuldan eve evden okula gittim.
Tm'den alan mimarlık.. Düşünülesi.
iki bin lira maastan fazlasina alamayacak olan meslek türü.
Okumasi cok zormus.
Masrafli diyorlar.
Mezun olduktan sonra is bulabime imkanlari nasil hangi universitede okudugunun gercekten onemi buyuk mu acaba vs vs diye merak ettigim meslek.
Tm 1 puan turunden alan bolum. Gayet tatli geliyor kulaga. Sabirli insanlara goredir. Geceler boyu projeyle ugrasip ugrasip sonra jurinin begenmemesi zor olsa gerek.
Bilgisi olan varsa beni de bilgilendirsin, lütfen.
iç mimarlıkta çok para var tlc de bir emlak programı vardı karı koca mimar çift ucuza eski hasarlı evleri alıp dekore ediyor onarıyor ve 2 katı fiyata satıyor tabi bu texas ve kanada da tc de işe yarar mı bilemem.
Bir sözel ağırlıklı eşit ağırlıkçı olarak aklımdaki bölümlerden biri.
Arkeoloji'ye ihanet ediyorum sanki. *

Tanım: 3. Üniversite olarak düşünülen.
Gerçi halihazırda çalışırken okunabilir mi, projesi vb vb.. emin değilim.
güncel Önemli Başlıklar